Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
IX Niedziela Zwykła
3 czerwca 2018 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Uroczystości Bożego Ciała, paniom z Żywego Różańca za rozstawienie ołtarza przy figurze Matki Bożej i panom z Żywego Różańca za przygotowanie ołtarza na Rynku, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie liturgicznej, szafarzom.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki prosimy o rzucanie kwiatów. Przy wejściu ustawiony jest kosz do którego prosimy wrzucać płatki kwiatów dla dziewczynek. W środę 6 czerwca ze względu na bierzmowanie procesja po rannej Mszy św. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 1800 z procesją do czterech ołtarzy o rozstawienie, których prosimy: I – przy krzyżu Odnowa w Duchu św.; II – przy organistówce, Panowie z Żywego Różańca; III przy figurze Matki Bożej, Panie Żywego Różańca i IV - przy kaplicy, organizatorzy i woluntariusze Festynu Parafialnego.
 3. Dziś przypada XI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.
 4. W środę 6 czerwca podczas Eucharystii o godz. 18:00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Próby liturgiczne przed przyjęciem sakramentu: w poniedziałek, 4 czerwca i we wtorek, 5 czerwca po wieczornej Mszy św. Na drugą próbę kandydaci przychodzą ze swoimi świadkami do bierzmowania.
 5. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Akt wynagradzający przy Figurze Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasz festyn parafialny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 czerwca na placu za domem katechetycznym. Początek o godz. 14:00. Zwracamy się również z prośbą do naszych parafian, pań i panów, o upieczenie ciast na festyn, bez mas z surowymi jajkami. Każde przyniesione ciasto weźmie udział w konkursie wypieków - czekają cenne nagrody. Blachy z ciastem prosimy przynosić w niedzielę od godz. 10.00 do salki przy biurze parafialnym. Już dzisiaj wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na festyn
 7. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Kodnia. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapisywanie się w Biurze parafialnym. Prosimy o wpłaty w Biurze parafialnym.
 8. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło". Ma ona na celu wsparcie osób, tych, które mają problemy z opłacaniem rachunków za energię. Najczęściej są to rodziny wielodzietne, chorzy, bezrobotni. W ramach tej akcji przy współpracy z firmą Elektro Recykling chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii. Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich do salki Caritas przy kościele od poniedziałku 4 czerwca do środy 6 czerwca w godz. 17:00 do godz.17:30.
 9. W zakrystii do nabycia album z peregrynacji obrazu św. Józefa. Znajduje się w nim relacja z naszej parafii.
 10. Pielgrzymka mężczyzn do Tulec odbędzie się 17 czerwca.
 11. Zmarli:
  + Bożena Stęczniak, żyła lat 74 zam. ul. Piaski
  + Halina Woźniak, żyła lat 62zam. ul. Zamkowa

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 619962