Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
IV Niedziela Wielkanocna
22 kwiecień 2018 r.

 1. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 2. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Swoje imieniny obchodzi ks. Kan. Wojciech Ławniczak. Solenizantowi życzymy dobrego zdrowia i wielu łask Bożych na każdy dzień życia. Polecamy zacnego solenizanta modlitwom parafian.
 3. W środę wspomnienie św. Marka ewangelisty.
 4. W piątek o godz. 18:00 Msza św. Modlić się będziemy w intencji nienarodzonych dzieci. Zapraszamy wszystkich obrońców życia.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Kodnia. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapisywanie się w Biurze parafialnym.
 6. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę w sobotę 19 maja, wyjazd o godz. 4:00 rano z parkingu przed kościołem. Zapisy przy krzyżu po Mszach św. w tygodniu o godz. 18:00. Koszt pielgrzymki 65 zł Przy zapisach potrzebny jest nr PESEL.
 7. Zbliża się dzień I Komunii św., który w naszej parafii przypadnie w sobotę 12 i niedzielę 13 maja. Już dziś informujemy, że próby dzieci komunijnych będą odbywały się 4 maja w piątek grupa z soboty o godz.16:30, grupa komunijna z niedzieli o godz. 18:45. Kolejne próby w tym samym porządku w poniedziałek 7 maja, wtorek 8 maja i środę 9 maja. Obecność dzieci obowiązkowa.
 8. Poradnia przedmałżeńska dla narzeczonych w maju rozpocznie się 8.05. o godz. 18:00.
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 10. Zmarli:
  + Domicela Jankowiak, zam. ul. Wrzesińska, żyła 78 lat.
  + Zenon Przewoźny, zam. os. Zygmunta III Wazy, żył 79 lat
  + Ryszard Waląg, os. Dąbrowszczaków, żył 76 lat.
  + Zdzisław Mieloch, zam. Łowęcin, żył 86 lat pogrzeb w poniedziałek o godz. 9:30
  + Hanna Zaporowska, zam. ul. Ogrodowa, żyła 67 lat, pogrzeb we wtorek w kościele i na cmentarzu przy ul. Poznańskiej.
  + Kazimiera Brodowska, zam. Łowęcin, żyła lat 85, pogrzeb w środę Msza św. o godz.11:00 w kościele św. Marcina pochówek na cmentarzu przy ul. Poznańskiej.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
II Niedziela Wielkanocna
Miłosierdzia Bożego
8 kwiecień 2018 r.

 1. Serdecznie dziękuję za prowadzenie nowenny do Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za ofiary złożone na KUL i WT.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 3. Jutro w poniedziałek u uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Świętości Życia.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie AK w domu im Jana Pawła II.
 5. W poniedziałek spotkanie Pań Żywego Różańca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcowa o godz. 17:00. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie zelatorek Żywego Różańca.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum w piątek, 13 kwietnia - o godz. 18:00 Eucharystia, po niej konferencja.
 7. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza na spotkanie panów z naszej parafii, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 kwietnia po mszy świętej w sali na piętrze domu parafialnego.
 8. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Kodnia, Pratulina gdzie znajdują się relikwie Męczenników Podlaskich. Odwiedzimy jedyną na świecie parafię grekokatolicką obrządku bizantyjskiego w Kostomłotach. I wiele innych miejsc. Pielgrzymka odbędzie się od 13 do 15 czerwca. Koszt 500 zł od osoby. Chętni mogą zgłaszać się w biurze parafialnym. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 10. Zmarli: + Melania Dembińska zam. Zacisze, żyła 100.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1 kwietnia 2018 r.

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zorganizowanie, przeprowadzenie i uczestnictwo w nabożeństwie Drogi krzyżowej w niedzielę Palmową. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie grobu Pańskiego. Szafarzom, lektorom, ministrantom, za służbę przy ołtarzu. Dziękuję za obecność i uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego, za życzenia i modlitwy dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i daninę diecezjalną.
 2. W poniedziałek II Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
 3. W piątek w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach.
 4. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Wielkopostne skarbonki Caritas dzieci przyniosą w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 11:15
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego trwa do przyszłej niedzieli pół godz. przed Mszą św. wieczorną.
 6. W tym tygodniu przypada I Piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30 . W sobotę po rannej Mszy nabożeństwo I sobót miesiąca. Objazd chorych wg listy comiesięcznej od godz. 8:00.
 7. Spotkanie młodzieży klasy VII w piątek o godz. 18:00.
 8. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Kodnia, Pratulina gdzie znajdują się relikwie Męczenników Podlaskich. Odwiedzimy jedyną na świecie parafię grekokatolicką obrządku bizantyjskiego w Kostomłotach. I wiele innych miejsc. Pielgrzymka odbędzie się od 13 do 15 czerwca. Koszt 500 zł od osoby. Chętni mogą zgłaszać się w biurze parafialnym. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie panów z Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:30.
 10. Do sprzątania kościoła proszę w piątek po wieczornej Mszy św. Panie z I Róży Różańcowej p. Barbary Jasickiej
 11. Przed Kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
na Niedzielę Palmową
25 marzec 2018 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za składaną Daninę Diecezjalną. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, Ks. wikariuszowi za głoszenie nauk Pasyjnych. Dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1 za udział w rekolekcjach, katechetom za ich zorganizowanie. Bóg zapłać za skorzystanie z sakramentu pokuty. Za prace wykonane na rzecz parafii.
 2. . Dziś po Mszy św. o godz. 11:15 marsz dla Jezusa. Po południu Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Wyruszymy sprzed kościoła o godz. 16:00 ul. Św. Marcina w kierunku ul. Zamkowej na Rynek i ul Wrzesińską do ul Cieszkowskiego i dalej do Grudzińskiego i do Kościoła.
 3. Okazja do spowiedzi w poniedziałek w parafii w Tulcach, we wtorek w parafii św. Józefa w Swarzędzu, od wtorku do czwartku codziennie od godz. 17:30 do 18:00 w naszym kościele.
 4. Serdecznie zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym.
  W Wielkim Tygodniu w Wielki Czwartek msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  W Wielki Piątek o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego po niej o 15:15 Droga Krzyżowa. Liturgiczne obrzędy Wielkiego Piątki rozpoczną się o godz. 18:00 po nich adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę.
 5. Wielka Sobota – od godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21:00. Następnie procesja rezurekcyjna. Na mszę św. Wigilii Paschalnej przynosimy świece – można przynieść Paschaliki rozprowadzane przez „Caritas”
 6. W Wielką Sobotę święcenie potraw. Na wioskach w świetlicy w Łowęcinie o godz. 9:00, o godz. 9:15 w świetlicy w Jasiniu, w Gortatowie ok godz. 9:30. Po południu przy kościele od godz. 15:00 do godz. 17:00 co 15 min.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę od godz. 7:00 podobnie w II święto Wielkanocy. W II święto Wielkanocy składka przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
 8. Jak co roku prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego a ofiary na kwiaty można składać do skarbony stojącej pod ołtarzem
 9. Od Wielkiego Piątku do I niedzieli po Wielkanocy, Niedzieli Miłosierdzia pół godziny przed wieczorną mszą św. nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 10. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Kodnia, Pratulina gdzie znajdują się relikwie Męczenników Podlaskich. Odwiedzimy jedyną na świecie parafię grekokatolicką obrządku bizantyjskiego w Kostomłotach. I wiele innych miejsc. Pielgrzymka odbędzie się od 13 do 15 czerwca. Koszt 500 zł od osoby. Chętni mogą zgłaszać się w biurze parafialnym. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 11. Zmarli: + Krystyna Woźniak, zam. Os. Dąbrowszczaków, żyła 67 lat.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
na V Niedzielę Wielkiego Postu
18 Marzec 2018 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za: udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej; młodzieży ze szkoły średniej za udział w rekolekcjach szkolnych.
 2. Dziś o godz. 13:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. bp Damiana Bryla z okazji 380 - lecia lokacji miasta Swarzędz. W czasie Mszy św. zostanie poświęcony nowy sztandar Rady Miejskiej. W poniedziałek 19 marca o godz. 12:00 przy pomniku św. Józefa zostaną złożone kwiaty i modlitwa dziękczynna za opiekę nad naszym miastem. Już dziś serdecznie zapraszamy na te uroczystości.
 3. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w piątek 23 marca. Przed południem od godz. 9:00 do godz. 10:30 i po południu od godz.14:00 do godz. 15:30 i od godz. 16:00 do godz. 17:30.
  W Dekanacie swarzędzkim spowiedź:
  - w poniedziałek Biskupice i Uzarzewo,
  - we wtorek MB Wspomożycielki Wiernych,
  - w środę – Kobylnica,
  - w czwartek MB Miłosierdzia,
  - w sobotę – J CH Jedynego Zbawiciela,
  - w poniedziałek po niedzieli Palmowej – Tulce,
  - we wtorek - św. Józefa Rzemieślnika.
  Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
 4. W przyszłą niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11:00 , tak jak w ubiegłym roku pójdziemy na Rynek w „Marszu dla Jezusa”. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Dzieci przygotują palmy. Natomiast po południu o godz. 16:00 pójdziemy w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 5. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Rzymu w podziękowaniu za Jubileusz 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej. Pielgrzymka organizowana jest tylko w wersji lotniczej (wylot w Poznania), w dniach od 2 do 7 października 2018 roku. Chętni mogą zgłaszać się u ks. proboszcza.
 6. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Świątynia Opatrzności, Kodnia, Pratulina gdzie znajdują się relikwie Męczenników Podlaskich, odwiedzimy jedyną na świecie parafię grekokatolicką obrządku bizantyjskiego w Kostomłotach. I wiele innych miejsc. Pielgrzymka odbędzie się od 13 do 15 czerwca za 500 zł od osoby. Chętni mogą zgłaszać się w biurze parafialnym. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 7. Dziś w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu przy ul. Działowej na Wzgórzu św. Wojciecha podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 13:00, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański dokona zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi, patronowi Kościoła i rodzin. Celebracja uroczystej Eucharystii w Sanktuarium św. Józefa zakończy trwającą od 2015 roku peregrynację wizerunku św. Józefa po Archidiecezji Poznańskiej. Wydarzenie wpisze się także w przeżywanie jubileuszu 1050 - lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu.
 8. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas”.
 9. W poniedziałek rekolekcje szkolne rozpoczynają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica. Rodzicom przypominamy, że rekolekcje dla dzieci są obowiązkowe.
 10. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00 z komunią św. Dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:30.
 11. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać
 12. W sobotę do sprzątania proszę Panie z IX Róży Różańcowej pani Jolanty Jóźwiak.
 13. Zmarli: + Leokadia Madura, zam. Os. Władysława IV żyła lat 82 pogrzeb w środę o godz. 12:30.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 1071064