Ogłoszenia Parafialne na XXV niedzielę zwykłą 24 Września 2023 r.
- Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na KUL i WT oraz Szkoły katolickie.
- Dziś przypada Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Otaczamy modlitwą wszystkich, którzy opuścili swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia.
- W Biurze Parafialnym można zamawiać terminy intencji i wymienianki roczne Mszalnych na 2024.
- We wtorek msza św. zbiorowa za zmarłych.
- W środę wspominamy św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, piątek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
- W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, pół godz. przed wieczorną mszą św. nabożeństwo różańcowe. Matka Boża zachęca nas do odmawiania różańca w intencji pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie Panów z Żywego Różańca.
- Duchowa Adopcja Dziecka poczętego zaprasza w najbliższy piątek na mszę św. wieczorną. Modlić będziemy się i dziękować za poczęte dzieci, oraz za obrońców życia, którzy 9 m-cy temu podjęli duchową adopcję.
- W biurze parafialnym można rezerwować terminy intencji Mszalnych na 2024 r.
- Zmarli:
+ Sławomir Ryk zam. Jasin ul Stolarska, żyła 63 lata. + Jolentyna Wdowiak zam. ul. Zamkowa, żyła 75 lat.
Ks. Aleksander Brzeziński proboszcz Ogłoszenia Parafialne na XXII niedzielę zwykłą 03 Września 2023 r.
- Dziś Uroczystości odpustowe w Tulcach. Msza św. o godz. 12:00.
- Od poniedziałku Msze św. w tygodniu codziennie rano o godz. 7:00 i wieczorem o godz. 18:00.
- Spotkanie Zelatorek Żywego Różańca Pań w poniedziałek o godz. 16:45. Następnie, wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową o godz. 17:15.
- Odnowa w Duchu Św. Betania zaprasza na adorację we wtorek o godz. 17:15.
-
Spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2024 przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w środę 6 września o godz. 18:00 w Kościele. Rodzice zgłaszają dzieci, które rozpoczną przygotowania do przyjęcia sakramentu Eucharystii.
- Krąg Biblijny zaprasza na adorację w I Czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. do godz.19:15.
- 7. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy w piątek 15 września o godz. 18:00 na Mszę św. po Mszy św. spotkanie młodzieży.
- Koronacja Matki Bożej w Smolicach odbędzie się 9 września. Pragniemy udać się na te uroczystości. Wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę o godz. 7:30. Są jeszcze wolne miejsca.
- W piątek po wieczornej Mszy św. sprzątanie kościoła. Proszę Panie z Róży Różańcowi p. Barbary Jasickiej.
- W Sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 wyrusza pielgrzymka do Dąbrówki Kościelnej. Powrót w niedzielę około godz. 20:00.
- Zmarli:
+ Hanna Łączna zam. Os. Dąbrowszczaków, żyła 68 lat. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 11:00, pochówek na cmentarzu w Gortatowie.
Ks. Aleksander Brzeziński proboszcz Ogłoszenia Parafialne X Niedziela Zwykłą 11 czerwca 2023 r.
- Bóg zapłać za przygotowanie bierzmowania, ks. Jędrzejowi, katechistom i wszystkim kandydatom za piękne przeżycie i uczestnictwo w tej uroczystości. Bóg zapłać za obecność na Uroczystości Bożego Ciała, Paniom z Żywego Różańca za rozstawienie ołtarza przy figurze Matki Bożej i Panom z Żywego Różańca, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie liturgicznej, szafarzom.
- Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu oraz Szkoły katolickie.
- Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki prosimy o rzucanie kwiatów. Przy wejściu ustawiony jest kosz do którego prosimy wrzucać płatki kwiatów dla dziewczynek. Nabożeństwo Czerwcowe przed procesją. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.
- We wtorek 13 czerwca wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimskie. O godz. 17:15 Odnowa w Duchu Św. zaprasza na modlitwę różańcową. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św.
- W Piątek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Akt wynagradzający przy Figurze Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
- W tym tygodniu obchodzimy we wtorek. Św. Antoniego Padewskiego. W środę św. bpa Michała Kozala. W sobotę Niepokalanego serca NMP.
- Dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity Ks. wikariusz Jędrzej Machalski zostaje posłany do służby w parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Poznaniu z dniem 25 sierpnia. Wszystkich, którzy chcą wyrazić wdzięczność ks. Jędrzejowi za pięć lat gorliwej służby w naszej parafii, zapraszam w niedzielę 25 czerwca na Mszę św. o godz. 11:15 na oficjalne pożegnanie. Od 25 sierpnia został skierowany do naszej parafii ks. wik. Maciej Szymczak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kościanie.
- Zmarli:
+ Mirosław Łoza, zam. ul. Cieszkowskiego, żył 72 lata. + Jarosław Rożek, zam. Jasin, żył 55 lat. Pogrzeb w poniedziałek Msza św. w kościele św. Marcina o godz. 11:00, pochówek na cmentarzu w Gortatowie. + Elżbieta Iwańska, zam. ul. Jasińska, żyła 81 lat. Msza św. Pogrzebowa w kościele św. Marcina we wtorek o godz. 11:00
Ks. Aleksander Brzeziński proboszcz |