Get Adobe Flash player
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary na KUL i WT w Poznaniu.
 2. Dożynki gminne w tym roku odbędą się w Rabowicach 30 sierpnia. Natomiast Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. Arcybiskupa odbędą się 31 sierpnia w Słonawach k/ Obornik Wlkp.
 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 1 września br. Mszą św. o godz. 1800. Następne spotkania w środę 3 września również o godz. 1800 i przez następne poniedziałki oraz środy, tj. 8.09., 10.09., 15.09., a zakończenie 17.09. Zapisy w Biurze parafialnym.
 4. Uroczystości odpustowe w Tulcach odbędą się od 31.08. do 7.09. Dla dekanatu swarzędzkiego w tygodniu odpustowym Msza św. w poniedziałek 1 września o godz. 1000. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 7 września. Tradycyjnie pielgrzymka ze Swarzędza wyruszy sprzed kościoła MB Wspomożycielki Wiernych w niedzielę 7 września o godz. 815.
 5. W poniedziałek spotkanie Rodziny Radia Maryja w Tulcach rozpocznie się o godz. 1630.
 6. We wtorek uroczystość NMP Częstochowskiej i odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Także we wtorek o godz. 1800 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W sobotę do sprzątania proszę panie z VIII Róży Różańcowej p. Bożeny Chałupka.
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie Panów Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 830.
 10. W salce przy kościele po Mszach św. niedzielnych trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą do Dąbrówki Kościelnej, która odbędzie się 6 i 7 września. Można przy tym zadeklarować chęć przyjazdu do Swarzędza w sobotę i powrotu do Dąbrówki w niedzielę autokarem, koszt 25 zł.
 11. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 12. Zmarł:      śp. Jan Drapik, zam. Os. Dąbrowszczaków, żył 53 lata.

Ks. Damian Wachowiak

p.o. proboszcza

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary na Caritas Archidiecezjalną. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na KUL i WT w Poznaniu.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Dożynki w Gortatowie i Łowęcinie odbędą się 23 sierpnia. Gminne w tym roku odbędą się w Rabowicach 30 sierpnia. Natomiast Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. Arcybiskupa odbędą się 31 sierpnia w Słonawach k/ Obornik Wlkp.
 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 1 września 2014 r. Mszą św. o godz. 1800. Następne spotkania w środę 3 września również o godz. 1800 i tak przez następne poniedziałki i środy tj. 8.09; 10.09; 15.09. i zakończenie 17.09.2014. Zapisy w Biurze parafialnym.
 5. Uroczystości odpustowe w Tulcach odbędą się od 31.08 do 7.09 : dla dekanatu swarzędzkiego w tygodniu odpustowym w poniedziałek 1 września, Msza św. o godz. 1000. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 7 września. Tradycyjnie, jak co roku piesza pielgrzymka ze Swarzędza wyruszy sprzed kościoła MB Wspomożenia Wiernych w niedzielę 7.09. o godz. 815
 6. W poniedziałek wspomnienie bł. Sancji w środę św. Bernarda w czwartek św. Piusa X w piątek NMP Królowej
 7. W sobotę do sprzątania proszę panie z VII Róży różańcowej p. Heleny Kwiatkowskiej
 8. Zmarli: śp. Teresa Sybila zm. Os. Dąbrowszczaków żyła lat 68

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii.
 2. W przyszła niedziele ofiary przeznaczone są na WT i KUL
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek NMP Królowej i wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 5. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 700, 830, 1000, 1115 i 1800 w czasie Mszy św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Caritas” Archidiecezjalną.
 6. Informujemy , że w sierpniu poradnia przedmałżeńska jest nieczynna.
 7. Dożynki w Gortatowie i Łowęcinie odbędą się 23 sierpnia. Gminne w tym roku odbędą się w Rabowicach 30 sierpnia. Natomiast Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. Arcybiskupa odbędą się 31 sierpnia w Słonawach k/ Obornik Wlkp.
 8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 1 września 2014 r. Mszą św. o godz. 1800. Następne spotkania w środę 3 września również o godz. 1800 i tak przez następne poniedziałki i środy tj. 8.09; 10.09; 15.09. i zakończenie 17.09.2014. Zapisy w Biurze parafialnym.
 9. W sobotę do sprzątania poproszę panie z IV Róży Różańcowej

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Bóg zapłać za prace wykonane na rzecz parafii, za ofiary na misje „MIWA” – pojazd dla misjonarza - z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców i poświęcenia pojazdów.
 2. We Wtorek św. Marty w czwartek św. Ignacego z Loyoli założyciela zakonu Jezuitów, w piątek św. Alfonsa Marii Liguoriego bp. i DK. W piątek można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła i równoczesne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 3. We wtorek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 1800
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. Módlmy się w miesiącu lipcu i sierpniu o dobrą pogodę na czas żniw.
 6. Episkopat polski apeluje, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych. Serdecznie zachęcamy do powstrzymania się od picia wódki, piwa czy wina. Niech stanie się to dobrowolnym, duchowym darem dla dzieci cierpiących z powodu alkoholizmu swoich rodziców.
 7. W sobotę do sprzątania proszę panie z IV Róży różańcowej p. Ireny Mielniczak
 8. Zmarli:
  Śp. Marian Pęczyński zam. Swarzędz OS. Władysława IV żył lat 77
  Śp. Włodzimierz Tyblewski zam. Swarzędz ul. Podgórna żył lat 61
  Śp. Janusz Jagielski zam dawniej w Swarzędzu pogrzeb odbył się w Gdańsku
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia parafialne na XV niedzielę zwykłą

13 lipca 2014 r.

 

 1. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 1300.
  W dni powszednie od 1 lipca do końca sierpnia poranna Msza św. o godz. 730, a wieczorna o 1800.

 2. Modlitwa za zmarłych – tzw. Wymienianki, odczytywane przed Mszą św. o godz. 13:00 w czasie wakacji są odczytywane przed Mszą o godz. 11:15.

 3. Módlmy się w lipcu prosząc o dobrą pogodę na czas żniw.

 4. W lipcu i sierpniu poradnia przedmałżeńska jest nieczynna.

 5. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – zwane także MB Szkaplerznej. Także w środę przed wieczorną Mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 6. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy.

 7. W sobotę do sprzątania proszę panie z II Róży Różańcowej p. Zofii Nowak.

 8. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.

 9. Zmarły:           śp. Zbigniew Kułakowski, zam. Os. Zygmunta III Wazy, żył 77 lat.
  śp. Jan Majchrzak, zam. Swarzędz, ul. Kórnicka, żył 64 lata, pogrzeb we wtorek 15 lipca, o godz. 13:00 Msza św., a następnie pochówek, Poznań – Smochowice.

Ks. Damian Wachowiak

p.o. proboszcza

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 239949

Biuletyny

Facebook