Get Adobe Flash player

Ogłoszenia parafialne na XV niedzielę zwykłą

13 lipca 2014 r.

 

 1. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 1300.
  W dni powszednie od 1 lipca do końca sierpnia poranna Msza św. o godz. 730, a wieczorna o 1800.

 2. Modlitwa za zmarłych – tzw. Wymienianki, odczytywane przed Mszą św. o godz. 13:00 w czasie wakacji są odczytywane przed Mszą o godz. 11:15.

 3. Módlmy się w lipcu prosząc o dobrą pogodę na czas żniw.

 4. W lipcu i sierpniu poradnia przedmałżeńska jest nieczynna.

 5. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – zwane także MB Szkaplerznej. Także w środę przed wieczorną Mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 6. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy.

 7. W sobotę do sprzątania proszę panie z II Róży Różańcowej p. Zofii Nowak.

 8. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.

 9. Zmarły:           śp. Zbigniew Kułakowski, zam. Os. Zygmunta III Wazy, żył 77 lat.
  śp. Jan Majchrzak, zam. Swarzędz, ul. Kórnicka, żył 64 lata, pogrzeb we wtorek 15 lipca, o godz. 13:00 Msza św., a następnie pochówek, Poznań – Smochowice.

Ks. Damian Wachowiak

p.o. proboszcza

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 2. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu, w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 1300.
  W dni powszednie od 1 lipca do końca sierpnia poranna Msza św. o godz. 730, a wieczorna o 1800.

 3. W miesiącach wakacyjnych nie będzie comiesięcznego objazdu chorych.

 4. Módlmy się w lipcu prosząc o dobrą pogodę na czas żniw.

 5. W piątek święto św. Benedykta, patrona Europy.

 6. W sobotę do sprzątania proszę panie z I Róży Różańcowej p. Teresy Sibila.

 7. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.

 8. Zmarli: śp. Bolesław Wieczorek, zam. Os. Zygmunta III Wazy, żył lat 85. Msza św. pogrzebowa i pochówek przy ul. Poznańskiej o godz. 1200.

Ks. Damian Wachowiak

p.o. proboszcza

 
 1. Bóg zapłać za uczestnictwo w oktawie uroczystości Bożego Ciała i Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, za rozstawienie ołtarzy, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, szafarzom, asyście celebransa, niosącym sztandary i baldachim. Bóg zapłać w imieniu Jubilata ks. Edwarda Wawrzyniaka za obecność, modlitwę i życzenia na Mszy św. jubileuszowej.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 1115 trzech kandydatów na ministrantów zostanie przyjętych do ich grona.
 3. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo czerwcowe piętnaście minut przed wieczorną Mszą św.
 4. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej
 5. W miesiącu lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1300 .W dni powszednie od wtorku 1 lipca poranna Msza św. o godz. 730 i wieczorem o godz. 1800
 6. W miesiącach wakacyjnych nie będzie comiesięcznego objazdu chorych.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 1700. W sobotę po Mszy św. o godz. 730 nabożeństwo I sobót miesiąca.
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z żywego różańca
 9. Do sprzątania w sobotę po rannej Mszy św. proszę Panie z XI Róży Różańcowej p. Jolanty Jóźwiak

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Bóg zapłać za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała, za rozstawienie ołtarzy, ministrantom, dziewczynkom, szafarzom, wszystkim, którzy zaangażowali się w uświetnienie tej Uroczystości. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania festynu parafialnego: organizatorom, dobroczyńcom, woluntariuszom, firmom, paniom, które dostarczyły placki, wszystkim uczestnikom za obecność. Bóg zapłać za ofiary na KUL i WT w Poznaniu. Dziękujemy Panom z Żywego Różańca za uczestnictwo w pielgrzymce mężczyzn do Tulec. Bóg zapłać ks. wikariuszowi i katechetom za przygotowanie młodzieży i samej uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki prosimy o rzucanie kwiatów. Przy wejściu ustawiony jest koszyk do którego prosimy wrzucać płatki kwiatów dla dziewczynek. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała Msza św. o godz. 1800 z procesją do czterech ołtarzy o rozstawienie, których prosimy: I – przy krzyżu Odnowa w Duchu św.; II – przy organistówce, Panowie z żywego Różańca; III przy figurze Matki Bożej, Panie Żywego Różańca i IV - przy kaplicy, Organizatorzy i woluntariusze Festynu Parafialnego.
 3. W poniedziałek Na Mszy św. o godz. 1800 przybędzie do naszego kościoła i Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi złoty Jubilat, były wikariusz naszej parafii ks. kan. Edward Wawrzyniak. Złoty Jubilat szczególną troską otaczał ministrantów i Oazę. Serdecznie prosimy, aby ministranci z tamtych czasów służyli do Mszy św. w czasie jubileuszu. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam na 50-lecie kapłaństwa zacnego Jubilata.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Spotkanie Członków AK w domu im. Jana Pawła II
 5. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Akt wynagradzający przy Figurze Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz urządzania zabaw.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Św. App. Piotra i Pawła patronów naszej Archidiecezji. Przed kościołem zbierane będą ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 1115 trzech kandydatów na ministrantów zostanie przyjętych do ich grona.
 8. W piątek modlimy się za Nienarodzone dzieci i ich rodziców.
 9. Do sprzątania w sobotę po rannej Mszy św. proszę Panie z X Róży Różańcowej p. Józefy Dziarskiej

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii, za ofiary na rzecz powodzian w krajach Bałkańskich.
 2. Dziś w naszej parafii odbędzie się festyn "Wesoła Rodzina u św. Marcina" na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Festyn rozpoczyna się o godz. 1400 na terenie za domem katechetycznym. Jak co roku prosimy wszystkie chętne osoby o przynoszenie swoich wypieków na festyn. Wolontariusze będą odbierać ciasta w niedzielę 15 czerwca od godz. 1000 w salce przy biurze parafialnym.
 3. Dziś w Tulcach Archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn. Szczegółowe informacje w gablocie.
 4. Dziś przed kościołem zbierane będą ofiary na KUL, Wydział Teologiczny UAM i Szkoły katolickie.
 5. We wtorek 17 czerwca Sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 1600 udzieli młodzieży naszej parafii ks. bp Damian Bryl. Próby liturgiczne przed bierzmowaniem w poniedziałek 16 czerwca po Mszy św. wieczornej ze świadkami.
 6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. o godz. 700 i 830 w naszym kościele. Procesja wyruszy o godz. 1000 z kościoła p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Poznańskiej. Przy II ołtarzu w parku Msza św. O ustawienie ołtarzy prosimy te same grupy co w ubiegłym roku. Wieczornej Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała nie będzie. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św. W oktawie Bożego Ciała po wieczornych Mszach św. procesja Eucharystyczna. W następną niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 1000.
 7. Do sprzątania w piątek po wieczornej Mszy św. proszę Panie z IX Róży Różańcowej p. Danuty Wielickiej
 8. Zmarli śp.
  + Jadwiga Kozłowska zm. ul Wrzesińska, żyła 90 lat pogrzeb odbył się w Turku
  + Henryk Hałas zm. na Os. Dąbrowszczaków, żył 51 lat zmarł i pochowany w Hamburgu.
  + Ermano Lucci zm. ul. Rutkowskiego

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 225094

Biuletyny

Facebook