Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
na IV niedzielę Wielkiego Postu
26 marzec 2017 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej oraz na Mszy św. z okazji patrona miasta św. Józefa.
 2. Dziś ks. Arcybiskup Metropolita obchodzi 25-lecie przyjęcia święceń biskupich. Polecamy modlitwom wszystkich parafian dostojnego Jubilata.
 3. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30 z komunią św. Dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:30. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 4. Praktyki w naszej parafii od soboty rozpoczął kleryk Amadeusz Fertig pochodzący z Opalenicy. Ks. klerykowi życzymy owocnych praktyk.
 5. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii odbędzie się w piątek 7 kwietnia. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
 6. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 7. W niedzielę Palmową 9 kwietnia po Mszy św. o godz. 11:15 , tak jak w ubiegłym roku pójdziemy na Rynek w „Marszu dla Jezusa”. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Dzieci przygotują palmy. Natomiast po południu o godz. 16:00 pójdziemy w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo I soboty po Mszy św. o godz. 7:00 . Objazd chorych według listy comiesięcznej. Tych chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i komunii Wielkanocnej, prosimy zgłaszać w Biurze parafialnym do piątku.
 9. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas”. Parafialny Zespół Caritas zwraca się do drogich parafian z prośbą o wsparcie akcji „Radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego”. Artykuły spożywcze i słodycze można składać w niedzielę 2 i 9 kwietnia w salce przy kościele, albo w zakrystii. Za okazane serce serdecznie wszystkim dziękujemy.
 10. W poniedziałek rekolekcje szkolne rozpoczyna młodzież z Zespołu Szkół nr 2 z ul. Podgórnej. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica rekolekcje rozpoczną w poniedziałek 3 kwietnia.
 11. Zmarli :
  + Henryk Arentowski – zam. ul. Warszawska, żył 91 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
na III niedzielę Wielkiego Postu
19 marzec 2017 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej, za uczestnictwo w rekolekcjach Wielkopostnych, za ofiary na dzieło misyjne „Ad Gentes”.
 2. Dziś o godz. 13:00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Cechu stolarzy i mieszkańców M i G Swarzędz z okazji uroczystości św. Józefa. W poniedziałek 20 marca przy pomniku św. Józefa zostaną złożone kwiaty i modlitwa dziękczynna za opiekę nad naszym miastem.
 3. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:30. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 4. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 5. W piątek zapraszamy obrońców życia na Mszę św. Modlić się będziemy w intencji dzieci nienarodzonych. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. W tym dniu modlimy się, aby każde poczęte dziecko pod sercem matki, szczęśliwie przyszło na świat. Składka w uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 6. W przyszłą niedzielę ks. Arcybiskup Metropolita obchodzi 25-lecie przyjęcia święceń biskupich. Polecamy modlitwom wszystkich parafian dostojnego Jubilata.
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. do sprzątania kościoła poproszę panie z I Róży Różańcowej p. Barbary Jasickiej
 8. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas”.
 9. Zmarli: + Zygmunt Borysiak, zam. ul. Zapłocie, żył 82 lata

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
na II niedzielę Wielkiego Postu
12 marca 2017 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy 15 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Joachim Kusz misjonarz ze zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej.
  W niedzielę msze święte z naukami rekolekcyjnymi.
  Poniedziałek, wtorek i środę msze św. o godz. 7:00; 10:00 i 18:00 z naukami rekolekcyjnymi a po mszach świętych nabożeństwo u stóp Krzyża.
  We wtorek Dzień Chorego msza święta o 10:00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, o godzinie 18:00 nauka dla małżonków.
  W Środę zakończenie rekolekcji.
 4. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 16:30 z komunią świętą a dla dorosłych i młodzieży o godzinie 17:30. We wszystkie niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 5. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum w piątek 17 marca. O godz. 17:30 Droga Krzyżowa, oraz o 18:00 Eucharystia z nauką.
 7. W przyszłą niedzielę 19 marca uroczystość Świętego Józefa patrona Miasta i Gminy Swarzędz, oraz cechu stolarzy. Uroczysta msza święta koncelebrowana odprawiona będzie o godzinie 13:00 w intencji cechu stolarzy i mieszkańców M i G Swarzędz. Już dziś serdecznie zapraszamy na te uroczystości. Natomiast w poniedziałek 20 marca przy pomniku Świętego Józefa, zostaną złożone kwiaty i odmówiona modlitwa dziękczynna za wstawiennictwo św. Józefa i opiekę nad naszym miastem i gminą.
 8. Parafialny zespół „Caritas” po mszach świętych niedzielnych rozprowadzał będzie „Paschaliki” na stół wielkanocny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dzieło pomocy dzieciom.
 9. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych w sobotę 18 marca o godzinie 8:30 Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej przystąpić do sakramentu pokuty:
  I grupa dzieci komunijnych z soboty - przyjdzie do kościoła na godzinie 8:30
  II grupa dzieci komunijnych z niedzieli - przyjdzie w sobotę na godzinę 9:15
 10. Przed Kościołem do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Zmarli:
  + Roman Kozak zam. Os. Władysława IV żył 62 lata.
  + Piotr Kościelniak zam. ul Warszawska żył 62 lata.
  + Eugenia Knopkiewicz zam. Os. Dąbrowszczaków żyła 86 lat.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
na I Niedzielę Wielkiego Postu
5 Marzec 2017 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na „Caritas” w środę popielcową. Za ofiarność dziękujemy. Za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii.
 2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1715 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną
 3. W sobotę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy 15 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Joachim Kusz misjonarz ze zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej. W niedzielę msze św. z naukami rekolekcyjnymi. W poniedziałek wtorek i środę Msze św o godz. 700 1000 i 1800 z naukami rekolekcyjnymi a po Mszy św. nabożeństwo u stóp krzyża. We wtorek dzień chorego. Msza św. o godz. 1000 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych a po wieczornej Mszy św. o godz. 1800 nauka dla małżonków. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w Rekolekcjach Wielkopostnych.
 4. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną . Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, klas II gimnazjum - w piątek, 10 marca: o godz. 1730 Droga Krzyżowa oraz o godz. 1800 Eucharystia z nauką.
 7. W niedzielę 19 marca Uroczystość św. Józefa patrona Miasta i Gminy Swarzędz i Cechu stolarzy o godz. 1300 będzie uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Cechu stolarzy i mieszkańców M i G Swarzędz już dziś zapraszamy na te uroczystości.
 8. W poniedziałek o godz.1700 w kościele spotkanie Pań Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Zelatorek Żywego Różańca Pań
 9. W sobotę po rannej Mszy św. sprzątanie kościoła. Poproszę panie z X Róży Różańcowej p. Jolanty Jóźwiak
 10. Przed Kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
VIII niedzielę zwykłą
26 Luty 2017 r.

 1. Dziękuję za udział rodzicom Dzieci Komunijnych za obecność na katechezie w minioną środę.
 2. W środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz. 700; 830;1000; 1630 i 1800. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem będą zbierane Ofiary na Caritas Archidiecezjalną. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1715 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną . W tym roku Kazania pasyjne głosił będzie ks. Wikariusz parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych ks. Artur Filipiak. Po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorna. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę diecezjalną.
 3. W Środę popielcową rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W Wielkim Poście zachęcamy wszystkich od powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i podjęcia abstynencji.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca okazja do spowiedzi w piątek o godz. 16:30. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo I sobót miesiąca od godz. 800 objazd chorych według listy pierwszopiątkowej.
 5. Spotkanie Klas I przygotowujących się do bierzmowania w piątek o godz. 1730. Po Drodze krzyżowej i Mszy św. konferencja.
 6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 12 marca i potrwają do środy 15 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Joachim Kusz misjonarz ze zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w Rekolekcjach Wielkopostnych.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów Żywego Różańca.
 8. U ministrantów do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 9. Dziś po Mszy św. o godz. 1115 Swarzędzka Straż Miejska zaprasza na pokaz w jaki sposób w zwykłym kotle centralnego ogrzewania palić tak, aby zużyć mniej opału i nie zatruwać środowiska. Wśród uczestników pokazu zostaną rozlosowane czujniki czadu. Pokaz odbędzie się na placu przy kościele.
 10. Zmarli:
  + Władysława Repczyńska żyła lat 93 zam. Os. Dąbrowszczaków pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00 w kościele św. Marcina i pochówek na cmentarzu w Gortatowie
  + Przemysław Berwid zam Dąbrowszczaków żył 67 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 776854