Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
na II Niedzielę Wielkiego Postu
1 Marzec 2015 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej, za przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca spotkanie Pań Żywego Różańca o godz. 1700 w kościele.
 4. Spotkanie Członków AK w poniedziałek 2 marca po Mszy św. wieczornej w Domu Akcji Katolickiej przy ul. Św. Marcina
 5. Od wtorku 3 marca rekolekcje dla Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.
 6. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo I sobót miesiąca. Objazd chorych wg. listy comiesięcznej od godz. 800.
 8. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną . Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 9. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. III klasy gimnazjum przygotowujące się do bierzmowania. W piątek na Drogę Krzyżową i wieczorną Msze św. zapraszamy I klasy Gimnazjum
 10. W sobotę po Mszy św. porannej sprzątanie kościoła. Poproszę panie z II Róży Różańcowej p. Zofii Nowak
 11. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas” Archidiecezjalną.
 12. Zmarli:
  + Czesław Sybila zm. ul. Nowy Świat żył 81 lat.
  + Mariola Kasprzak zm. ul Zamkowa żyła 46 lat.
  + Weronika Wierzbińska zm. Os. Władysława IV żyła 90 lat.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na I Niedzielę Wielkiego Postu
22 Luty 2015 r.

 1. Bóg zapłać za przybycie i wspólną modlitwę w dzień chorego, parafialnemu zespołowi „Caritas” za zorganizowanie kawy i herbaty i słodyczy. Bóg zapłać za ofiary składane na „Caritas” w środę popielcową. Za ofiarność dziękujemy.
 2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich do akcji „40 dni dla życia”. Należy podarować jedną godz. modlitwy za poczęte życie. Dodatkowe informacje w gablotkach i na stronie internetowej parafii. W ostatni piątek lutego na wieczornej Mszy św. modlimy się za nienarodzone dzieci.
 4. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną . Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 5. Jutro 23 lutego Mszą św. o godz. 1800 rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Spotkania przez kolejne trzy poniedziałki i środy o godz. 1800. Kurs zakończy się w środę 11 marca 2015 r.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na misje dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej sprzątanie kościoła. Poproszę panie z I Róży Różańcowej p. Barbary Jasickiej
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca
 9. U ministrantów do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego
 10. Zmarli:
  + Leszek Tyrakowski zm. na Rynku żył lat 57
  Zmarł śp. Ks. Kanonik Czesław Górzny, były wikariusz w naszej parafii, zakończył posługę w 1974 r. Emerytowany proboszcz z Oporowa. Zmarłego kapłana polecamy modlitwom parafian.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na VI Niedzielę Zwykłą
15 Luty 2015 r.

 1. W poniedziałek Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych z okazji Światowego Dnia chorych o godz. 1000. Wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. w salce parafialnej zespół „Caritas” zaprasza na herbatę i kawę. W poniedziałek od godz. 930 różaniec dla chorych.
 2. W środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz. 700; 830;1000; 1600 i 1800. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem będą zbierane Ofiary na Caritas Archidiecezjalną. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We Wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną . W tym roku Kazania pasyjne głosił będzie ks. Wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela ks. Jan Markowski. Po Gorzkich Żalach Msza św. wieczorna.
 3. W Środę popielcową rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W Wielkim Poście zachęcamy wszystkich od powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i podjęcia abstynencji.
 4. Spotkanie Klasy III przygotowujących się do bierzmowania po feriach w czwartek 5 marca.
 5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 23 lutego w poniedziałek Mszą św. o godz. 1800. i zakończy się w środę 11 marca 2015 r.
 6. W sobotę imieniny obchodzi ks. bp. Damian Bryl oraz nasz Wikariusz ks. Damian Wachowiak. Zacnemu solenizantowi życzymy aby Jezus Chrystus prowadził na drogach kapłańskiego życia umacniał w posłudze a Matka Najświętsza otaczała swoim wstawiennictwem.
 7. W sobotę po Mszy św. porannej sprzątanie kościoła. Poproszę panie z X Róży Różańcowej p. Jolanty Jóźwiak
 8. U ministrantów do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego
 9. Zmarli:
  + Tadeusz Łowiński żył lat 82 zm. ul. Piaski pogrzeb we wtorek o godz. 1200 w kościele przy ul .Poznańskiej

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na IV Niedzielę Zwykłą
1 Luty 2015 r.

 1. Zakończyliśmy w tym roku odwiedziny duszpasterskie, kolędę. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy nas przyjęli. Dziękujemy za serdeczność, szczere rozmowy, troskę o parafię i kościół, za wszystkie poczęstunki i ofiary składane z okazji kolędy na rzecz parafii. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary składane na radio „Emaus”.
 2. Akcja Katolicka zaprasza dziś o godz. 1600 do domu Akcji Katolickiej na wspólny śpiew kolęd i Jasełka przygotowane przez dzieci ze świetlicy środowiskowej. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, oraz Światowy dzień życia konsekrowanego. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1600 i 1800 . Podczas każdej Mszy św. święcenie gromnic. Po Mszach św. zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Podczas Mszy św. o godz. 1800 dzieci I Komunijne będą miały poświęcone świece. W środę o godz. 1800 spotkanie rodziców dzieci Komunijnych po Mszy św. Katecheza dla rodziców.
 4. Jutro spotkanie pań Żywego różańca o godz. 1700 w kościele i o godz. 1730 wspólny Różaniec.
 5. We wtorek wspomnienie św. Błażeja patrona chorych na gardło. W czasie wieczornej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja. Wszystkich cierpiących na dolegliwości laryngologiczne serdecznie zapraszamy.
 6. Spotkanie Pań z parafialnego Zespołu „Caritas” we wtorek o godz. 1700 w salce przy Biurze parafialnym. Chętne Panie serdecznie zapraszamy.
 7. W lutym wznawiamy spotkania dla młodzieży bierzmowanej. W I piątek przychodzi młodzież klas I. Klasy III sakrament bierzmowania otrzymają przez posługę ks. bpa Grzegorza Balcerka 31 maja 2015 r. na Mszy św. o godz. 1800.
 8. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz. 1630. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobót miesiąca i od godz. 800 objazd chorych według listy pierwszopiątkowej.
 9. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 23 lutego w poniedziałek Mszą św. o godz. 1800. i zakończy się w środę 11 marca 2015 r.
 10. W piątek do sprzątania po wieczornej Mszy św. poproszę panie z VIII Róży Różańcowej – p. Danuty Wielickiej
 11. Przed kościołem do nabycia przewodniki Katolickie
 12. Zmarli:
  + Elżbieta Majerowicz zm. ul. Strzelecka żyła 79 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na III Niedzielę Zwykłą
25 Styczeń 2015 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za prace wykonane na rzecz parafii.
 2. W poniedziałek w kościele obchodzimy Dzień Islamu
 3. Dziś ofiary przed kościołem przeznaczone są na Radio „Emaus”.
 4. W przyszły poniedziałek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, oraz Światowy dzień życia konsekrowanego. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1600 i 1800 . Po Mszach św. zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Podczas Mszy św. o godz. 1800 dzieci I Komunijne będą miały poświęcone świece.
 5. W lutym wznawiamy spotkania dla młodzieży bierzmowanej. W I piątek przychodzi młodzież klas I. Klasy III sakrament bierzmowania otrzymają przez posługę ks. bpa Grzegorza Balcerka 31 maja 2015 r. na Mszy św. o godz. 1800
 6. Akcja Katolicka zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 1600 do domu Akcji Katolickiej na wspólny śpiew kolęd i Jasełka przygotowane przez dzieci ze świetlicy środowiskowej. Serdecznie zapraszamy.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 23 lutego w poniedziałek Mszą św. o godz. 1800. i zakończy się w środę 11 marca 2015 r.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 Spotkanie Żywego Różańca Panów
 9. W sobotę do sprzątania poproszę panie z VII Róży Różańcowej – p. Bożeny Chałupka
 10. Przed kościołem do nabycia przewodniki Katolickie
 11. Zmarli:
  + Zenon Szynal zam. Jasin ul. Tulipanowa żył 54 lata
 12. Plan Kolędy

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 310707

Biuletyny

Facebook