Get Adobe Flash player
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za zorganizowanie i przeprowadzenie pielgrzymki do Dąbrówki Kościelnej, za udział w pielgrzymce do Tulec i dekanalnej pielgrzymce do Łagiewnik
 2. Można rezerwować intencje na rok 2015 r.
 3. Kandydaci do bierzmowania z klas III zapraszamy w piątek o godz. 1800 na Mszę św. Po Mszy św. spotkanie.
 4. W przyszła niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu
 5. W czwartek św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. Swoje imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki. Polecamy solenizanta modlitwom parafian.
 6. W przyszła niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich pracowników mediów.
 7. We wtorek w Kobylnicy po Mszy św. o godz. 1900 spotkanie pielgrzymów udających się w przyszłym roku śladami św. Pawła do Grecji
 8. W poniedziałek MB Bolesnej we wtorek św. Męczenników Korneliusza i Cypriana bp. w sobotę św. Andrzeja Kim Teagon
 9. sobotę do sprzątania proszę panie z XI Róży różańcowej p. Jolanty Jóźwiak

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Rodzicom klas III za obecność na spotkaniu rozpoczynającym przygotowania do Sakramentu I Komunii św.
 2. Msze św. poranne o godz. 700 wieczorem o godz. 1800 w niedzielę po wakacjach Msza św. o godz. 1300
 3. Dziś odpust w Tulcach. Summa odpustowa o godz. 1200
 4. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie Pań Różańcowych w kościele. Wszystkie panie serdecznie zapraszam
 5. Kandydaci do bierzmowania z klas II zapraszamy w piątek o godz. 1800 na Msze św. Po Mszy św. spotkanie.
 6. W przyszłą niedzielę święto Podwyższenia Krzyża św. Uroczystości odpustowe w Kobylnicy Msza św. o godz. 1200.
 7. Akcja Katolicka dziękuję serdecznie wszystkim sponsorom, którzy pomogli finansowo zorganizować kolonię dla dzieci ze Świetlicy środowiskowej przy naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać. Spotkanie członków i sympatyków AK w najbliższy poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Domu im św. Jana Pawła II.
 8. Wyjazd pielgrzymów na Archidiecezjalne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II do Łagiewnik z parkingu przy Kościele pół godz. po północy ze środy na czwartek 11 września. Można jeszcze się zapisywać u ks. proboszcza są jeszcze wolne miejsca.
 9. Od poniedziałku w Biurze parafialnym można rezerwować terminy intencji Mszy św. na rok 2015.
 10. Dziś powraca pielgrzymka z Dąbrówki Kościelnej. Będziemy oczekiwać na pielgrzymów przy ul. Cieszkowskiego od godz. 1930
 11. W sobotę do sprzątania proszę panie z X Róży różańcowej p. Józefy Dziarskiej

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za udział na Mszy św. w uroczystość MB Częstochowskiej i na Mszy św. zbiorowej za zmarłych.
 2. Od poniedziałku Msze św. poranne o godz. 700 wieczorem o godz. 1800 w niedzielę po wakacjach Msza św. o godz. 1300
 3. Jutro 1 września na Mszach św. szczególnie modlimy się za poległych i pomordowanych za ojczyznę w rocznicę wybuchu II wojny światowej.
 4. Msza św. W intencji uczniów z okazji rozpoczęcia się roku szkolnego: w poniedziałek 1.09. o godz. 1800. Zapraszamy szczególnie tych uczniów, którzy w tym dniu nie mają Mszy św. na rozpoczęcie roku. Zapraszamy dzieci klas I w poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
 5. Zbiórka ministrantów w czwartek 4 września po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy wszystkich chłopców do zgłaszania się do grona ministrantów.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo I sobót miesiąca a od godz. 800 objazd chorych według listy comiesięcznej.
 7. Rodziców dzieci przystępujących w roku 2014 do I Komunii św. proszę w środę na Mszę św. o godz. 1800 . Po Mszy św. spotkanie.
 8. Kandydaci do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum rozpoczynają swoje przygotowania. Klasy I w I piątek miesiąca; II w 2 piątek miesiąca i III w 3 piątek miesiąca o godz. 1800. Osoby, które zaniedbały przygotowanie do bierzmowania, a chciałyby je nadrobić proszone są o osobisty kontakt z ks. wikariuszem Damianem lub zgłoszenie się do Biura parafialnego. Katechetów przygotowujących młodzież zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św. na spotkanie.
 9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 1 września 2014 r. Mszą św. o godz. 1800. Następne spotkania w środę 3 września również o godz. 1800 i tak przez następne poniedziałki i środy tj. 8.09; 10.09; 15.09. i zakończenie 17.09.2014. Zapisy w Biurze parafialnym
 10. Uroczystości odpustowe w Tulcach odbędą się: dla dekanatu swarzędzkiego w tygodniu odpustowym w poniedziałek, Msza św. o godz. 1000. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 7 września. Tradycyjnie, jak co roku piesza pielgrzymka ze Swarzędza wyruszy sprzed kościoła MB Wspomożenia Wiernych w niedzielę 7.09. o godz. 815
 11. Uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej odbędą się 6 i 7 września. Z parafii wyruszy pielgrzymka w sobotę po rannej Mszy św. o godz. 700. Zapisy u p. Stanisława Cierpińskiego odpowiedzialnego za pielgrzymkę. Msza św. dla pielgrzymów w sobotę o godz. 1830 w Dąbrówce Kościelnej.
 12. We wtorek swoją działalność wznawia Ruch Odnowy w Duchu św. „Betania”. Pół godz. przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. spotkanie.
 13. W poniedziałek rozpoczyna swoją działalność Szkółka Gitarowa prowadzona przez p. Michała Weymana. Chętni spotkają się w poniedziałek na salce o godz. 1700
 14. W piątek po wieczornej Mszy św. do sprzątania proszę panie z IX Róży różańcowej p. Danuty Wielickiej
 15. W środę imieniny obchodzi J.E. ks. bp Grzegorz Balcerek solenizanta polecamy modlitwom parafian.
 16. Zmarli:
  + Irena Imbierowicz zm. w Swarzędzu Os. Dąbrowszczaków żyła lat 80
  + Tadeusz Kośla zm. na Działkach nad Cybiną żył lat 58

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary na KUL i WT w Poznaniu.
 2. Dożynki gminne w tym roku odbędą się w Rabowicach 30 sierpnia. Natomiast Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. Arcybiskupa odbędą się 31 sierpnia w Słonawach k/ Obornik Wlkp.
 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 1 września br. Mszą św. o godz. 1800. Następne spotkania w środę 3 września również o godz. 1800 i przez następne poniedziałki oraz środy, tj. 8.09., 10.09., 15.09., a zakończenie 17.09. Zapisy w Biurze parafialnym.
 4. Uroczystości odpustowe w Tulcach odbędą się od 31.08. do 7.09. Dla dekanatu swarzędzkiego w tygodniu odpustowym Msza św. w poniedziałek 1 września o godz. 1000. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 7 września. Tradycyjnie pielgrzymka ze Swarzędza wyruszy sprzed kościoła MB Wspomożycielki Wiernych w niedzielę 7 września o godz. 815.
 5. W poniedziałek spotkanie Rodziny Radia Maryja w Tulcach rozpocznie się o godz. 1630.
 6. We wtorek uroczystość NMP Częstochowskiej i odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Także we wtorek o godz. 1800 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W sobotę do sprzątania proszę panie z VIII Róży Różańcowej p. Bożeny Chałupka.
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie Panów Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 830.
 10. W salce przy kościele po Mszach św. niedzielnych trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą do Dąbrówki Kościelnej, która odbędzie się 6 i 7 września. Można przy tym zadeklarować chęć przyjazdu do Swarzędza w sobotę i powrotu do Dąbrówki w niedzielę autokarem, koszt 25 zł.
 11. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 12. Zmarł:      śp. Jan Drapik, zam. Os. Dąbrowszczaków, żył 53 lata.

Ks. Damian Wachowiak

p.o. proboszcza

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary na Caritas Archidiecezjalną. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na KUL i WT w Poznaniu.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Dożynki w Gortatowie i Łowęcinie odbędą się 23 sierpnia. Gminne w tym roku odbędą się w Rabowicach 30 sierpnia. Natomiast Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. Arcybiskupa odbędą się 31 sierpnia w Słonawach k/ Obornik Wlkp.
 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 1 września 2014 r. Mszą św. o godz. 1800. Następne spotkania w środę 3 września również o godz. 1800 i tak przez następne poniedziałki i środy tj. 8.09; 10.09; 15.09. i zakończenie 17.09.2014. Zapisy w Biurze parafialnym.
 5. Uroczystości odpustowe w Tulcach odbędą się od 31.08 do 7.09 : dla dekanatu swarzędzkiego w tygodniu odpustowym w poniedziałek 1 września, Msza św. o godz. 1000. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 7 września. Tradycyjnie, jak co roku piesza pielgrzymka ze Swarzędza wyruszy sprzed kościoła MB Wspomożenia Wiernych w niedzielę 7.09. o godz. 815
 6. W poniedziałek wspomnienie bł. Sancji w środę św. Bernarda w czwartek św. Piusa X w piątek NMP Królowej
 7. W sobotę do sprzątania proszę panie z VII Róży różańcowej p. Heleny Kwiatkowskiej
 8. Zmarli: śp. Teresa Sybila zm. Os. Dąbrowszczaków żyła lat 68

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 245954

Biuletyny

Facebook