Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
XIII Niedziela Zwykła
28 Czerwiec 2015 r.

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na KUL i WT oraz Szkoły katolickie, za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii i ofiary składane na renowację organów.
 2. Jutro Uroczystość św. app. Piotra i Pawła, składka przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. W miesiącu lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1300 .W dni powszednie od środy 1 lipca poranna Msza św. o godz. 730 i wieczorem o godz. 1800
 4. W miesiącach wakacyjnych nie będzie comiesięcznego objazdu chorych.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 1700. W sobotę po Mszy św. o godz. 730 nabożeństwo I sobót miesiąca.
 6. Dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity z dniem 25 sierpnia odwołany został z parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Rawiczu ks. wikariusz mgr Dawid Wasielewski i jednocześnie skierowany do posługi wikariusza w naszej parafii.
 7. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca
 8. Do sprzątania w sobotę po rannej Mszy św. proszę Panie z IX Róży Różańcowej p. Józefa Dziarska.
 9. Zmarli:
  św. p. Czesława Palacz zm. ul. Cmentarna żyła 82 lata pogrzeb we wtorek o godz. 1100

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
XI Niedziela Zwykła
14 Czerwiec 2015 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na zakończenie Uroczystości Bożego Ciała, za rozstawienie czterech ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie Liturgicznej, szafarzom, panom niosącym baldachim. Za procesję w Uroczystość NSPJ. Bóg zapłać za ofiary składane na świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Dziś II niedziela miesiąca, ofiary przeznaczone są na częściowy remont organ. Kolejny etap naprawy odbędzie się w późniejszym terminie.
 3. Dziś "Wesoła Rodzina u św. Marcina" na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Festyn rozpocznie się o godz. 1400 na terenie za domem katechetycznym.
 4. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 18 czerwca wyjazd ze środy na czwartek o godz. 2400
 5. Poradnia przedmałżeńska w miesiącach lipcu i sierpniu będzie nieczynna.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu i Szkoły katolickie.
 7. W niedzielę 21 czerwca 2015 r. o godzinie 1200, zapraszamy na XII Pielgrzymkę Mężczyzn do Tulec. Mszę św. będzie koncelebrował Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na prelekcje pod hasłem: Wiara Jako Droga.
 8. Do sprzątania w sobotę po rannej Mszy św. proszę Panie z VII Róży Różańcowej p. Bożena Chałupka

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
X Niedziela Zwykła
7 Czerwiec 2015 r.

 1. Bóg zapłać młodzieży i ich rodzicom za wspólne przeżycie sakramentu bierzmowania, dziękuję katechetom za ich przygotowanie i za wystrój kościoła, za obecność na Uroczystości Bożego Ciała, Paniom z Żywego Różańca za rozstawienie ołtarza przy figurze Matki Bożej i Panom z Żywego Różańca za przygotowanie ołtarza na Rynku, Swarzędzkiej Orkiestrze Dętej, chórowi Akord, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie Liturgicznej, Bractwu Kurkowemu, szafarzom, panom niosącym baldachim.
 2. Dziś Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 1115 kolejni kandydaci zostaną włączeni do grona ministrantów.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Spotkanie Członków AK w domu im. Jana Pawła II
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki prosimy o rzucanie kwiatów. Przy wejściu ustawiony jest koszyk do którego prosimy wrzucać płatki kwiatów dla dziewczynek. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 1800 z procesją do czterech ołtarzy o rozstawienie, których prosimy: I – przy krzyżu Odnowa w Duchu św.; II – przy organistówce, Panowie z Żywego Różańca; III przy figurze Matki Bożej, Panie Żywego Różańca i IV - przy kaplicy, Organizatorzy i woluntariusze Festynu Parafialnego.
 6. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Akt wynagradzający przy Figurze Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz urządzania zabaw.
 7. Nasze organy wymagają naprawy dlatego od poniedziałku rozpoczęła się ich częściowa renowacja i konserwacja. Zostanie naprawiony jeden z manuałów i wymienione mieszki. W II niedzielę miesiąca za tydzień, zbierzemy ofiary na ten cel. Przez najbliższe niedziele będą grały organy elektroniczne. Kolejny etap naprawy odbędzie się w późniejszym terminie.
 8. W przyszłą niedzielę 14 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn "Wesoła Rodzina u św. Marcina" na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Festyn rozpocznie się o godz. 1400 na terenie za domem katechetycznym. W związku z festynem zachęcamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. Wesoła Rodzina u św. Marcina. Bliższe informacje udzielą panie katechetki. Na bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz do którego można składać fanty, zostaną one przeznaczone na festyn.
 9. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 18 czerwca. Koszt pielgrzymki 65 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w Biurze parafialnym.
 10. Do sprzątania w sobotę po rannej Mszy św. proszę Panie z VI Róży Różańcowej p. Felicja Pluta.
 11. Zmarli śp.
  + Władysław Płachta zam. Swarzędz ul. Wrzesińska żył 85 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Najświętszej Trójcy
31 maj 2015 r.

 1. Bóg zapłać Ojcom Oblatom za przeprowadzenie Misji Parafialnych, za wszystkie odprawione Msze św., kazania, nabożeństwa, procesje, za słuchanie spowiedzi i za wspaniałą atmosferę. Kochanym Ojcom Józefowi Niesłonemu i O. Pawłowi Ratajczykowi, który w tym roku obchodzi jubileusz 25- lecia kapłaństwa Bóg Zapłać. A Ojcu Pawłowi życzymy z okazji Jubileuszu, aby Maryja Niepokalana miała Go w swojej opiece. Bóg zapłać wszystkim parafianom za obecność i udział w Misjach parafialnych. Za obecność na nabożeństwach majowych. Bóg zapłać za ofiary na ŚDM.
 2. Dziś o godz. 1900 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez posługę J. E. ks. bpa Grzegorz Balcerka.
 3. Nasze organy wymagają naprawy dlatego od poniedziałku rozpocznie się ich częściowa renowacja i konserwacja. Zostanie naprawiony jeden z manuałów i wymieniona część mieszków. W II niedzielę miesiąca zbierzemy ofiary na ten cel. Przez najbliższe trzy niedziele będą grały organy elektroniczne. Kolejny etap naprawy odbędzie się w późniejszym terminie.
 4. Od poniedziałku przed wieczorną Mszą św. nabożeństwo czerwcowe.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 700 i 830 w naszym kościele. Procesja wyruszy o godz. 1000 z naszego kościoła do kościoła p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Poznańskiej. Przy II ołtarzu na Rynku Msza św. O ustawienie ołtarzy prosimy te same grupy co w ubiegłym roku. Wieczornej Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała nie będzie. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św. W oktawie Bożego Ciała po wieczornych Mszach św. procesja Eucharystyczna. W następną niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 1000.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek o godz. 1630. Spotkanie młodzieży I klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania po wieczornej Mszy św. W sobotę nabożeństwo I Sobót miesiąca. Objazd chorych od godz. 800 według listy I piątkowej.
 7. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 1115 kolejni kandydaci zostaną włączeni do grona ministrantów. Zbiórka dla nich we wtorek o godz. 1830.
 8. W niedzielę 14 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn "Wesoła Rodzina u św. Marcina" na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Festyn rozpocznie się o godz. 1400 na terenie za domem katechetycznym. W związku z festynem zachęcamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. Wesoła Rodzina u św. Marcina. Bliższe informacje udzielą panie katechetki. Na bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz do którego można składać fanty, zostaną one przeznaczone na festyn. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 9. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 18 czerwca. Koszt pielgrzymki 65 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w Biurze parafialnym.
 10. W przyszła niedzielę w całej Polsce święto Dziękczynienia pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 11. Fundacja „Pro-prawo do życia” ponawia inicjatywę ustawodawczą „Stop aborcji”. Dąży do pełnej ochrony życia zdrowia dziecka od chwili poczęcia. Dlatego od dziś do następnej niedzieli na stoliku pod chórem można składać podpisy pod projektem ustawy. Każdy, kto w swoim sumieniu nie godzi się na zabijanie nienarodzonych dzieci i zdecyduje się na poparcie podpisem wspomnianej inicjatywy, proszony jest by mieć przy sobie nr PESEL.
 12. Do sprzątania w piątek po wieczornej Mszy św. proszę Panie z V Róży Różańcowej p. Urszula Mielcarek
 13. Zmarli śp.
  + Kazimierz Osior zm. w Jasiniu ul. Wiejska żył 37 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
24 maja 2015 r.

 1. Bóg zapłać za przeżycie I Komunii św. za dar ołtarza, 4 ornaty koloru zielonego i za puszkę do Najświętszego sakramentu, którą ofiarowała rodzina jednego z dzieci pierwszkomunijnych. Dziękuję za wspólną pielgrzymkę do Gostynia. Bóg zapłać za prowadzenie Nowenny do Ducha św. Za wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych. Za ofiary składane na rzecz parafii.
 2. Dziś ofiary przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.
 3. W poniedziałek święto Zielonych Świątek, NMP Matki Kościoła.
 4. Dziś rozpoczęcie Misji parafialnych. Poprowadzą je Ojcowie Misjonarze Oblaci z Poznania. O. Paweł Ratajczyk i O. Józef Niesłony, których serdecznie witamy w naszej parafii. Zachęcamy do Udziału w misjach, których celem jest odnowienie życia religijnego. Będą dodatkowe Msze św. przed południem tak, aby osoby idące po południu do pracy mogły również brać udział w Misjach. Zakończenie Misji w niedzielę 31 maja. Szczegółowy program na stronie internetowej i w gablotach. Msze św. w czasie trwania Misji św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 700; 900; 1100; i o godz. 1800. W środę i sobotę o godz. 700, 1000 i 1800.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W piątek na wieczorną Msze św. zapraszamy obrońców życia modlić się będziemy w intencji nienarodzonych dzieci.
 7. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy na próbę liturgiczną. Zainteresowana młodzież przyjdzie w sobotę 30.05. o godz. 1600 ze świadkami. Po próbie spowiedź. Bierzmowanie w niedzielę 31 maja podczas Mszy św. o godz. 1900. Mszy św. o godz. 1800 w niedzielę 31 maja nie będzie. Sakramentu udzieli Ks. bp. Grzegorz Balcerek.
 8. W niedzielę 14 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn "Wesoła Rodzina u św. Marcina" na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Festyn rozpocznie się o godz. 1400 na terenie za domem katechetycznym. Zebranie wszystkich wolontariuszy w piątek 29 maja o godz. 1930. W związku z festynem zachęcamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. Wesoła Rodzina u św. Marcina. Bliższe informacje udzielą panie katechetki. Na bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz do którego można składać fanty, zostaną one przeznaczone na festyn. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 9. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 18 czerwca. Koszt pielgrzymki 65 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w Biurze parafialnym.
 10. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca.
 11. Do sprzątania w sobotę poproszę panie z IV Róży Różańcowej p. Ireny Mielniczak
 12. Zmarli:
  + Stanisław Nowinowski zm. ul Sołecka żył 84 lata
  + Bronisław Dominiak zm. ul. Piaski żyła 73 lata

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 366603

Biuletyny

Facebook