Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
XII Niedziela Zwykła
25 czerwiec 2017 r.

 1. Bóg zapłać za udział w oktawie Bożego Ciała i na zakończeniu oktawy wszystkim, którzy rozstawili ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom niosącym baldachim i asyście, ministrantom. Bóg zapłać za wspólna modlitwę w Uroczystość NSP Jezusa oraz za składane ofiary i wykonane prace na rzecz parafii.
 2. Nabożeństwo ku czci NSPJ codziennie do piątku przed wieczorną Mszą św.
 3. W czwartek uroczystość św. App. Piotra i Pawła. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej
 4. Tradycyjnie na początku lipca wyrusza Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze. Informacje dodatkowe u ks. Dawida.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo I sobót miesiąca. W lipcu i sierpniu comiesięcznego objazdu chorych nie będzie.
 6. W okresie letnim od 3 lipca Msze św. poranne w ciągu tygodnia o godz. 7:30. W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
 7. Poradnia przedmałżeńska w miesiącach lipcu i sierpniu będzie nieczynna.
 8. W lipcu i sierpniu nie będzie spotkań pań żywego różańca.
 9. W sobotę do sprzątania poproszę Panie z IX Róży Różańcowej.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie Panów z Żywego Różańca.
 11. W niedzielę 9 lipca na Mszy św. o godz. 10:00 odprawi Mszę św. z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa O. Leon Chałupka – Paulin, który pochodzi z naszej parafii. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 12. Zmarł + ks. Adam Skociński wikariusz parafii Świętych Aniołów Stróżów pochodzący z naszej parafii

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XI Niedziela Zwykłą
18 czerwca 2017 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Uroczystości Bożego Ciała, paniom z Żywego Różańca za rozstawienie ołtarza przy figurze Matki Bożej i panom z Żywego Różańca za przygotowanie ołtarza na Rynku, chórowi Akord, Bractwu Kurkowemu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie liturgicznej, szafarzom, panom niosącym baldachim i asyście celebransa. Bóg zapłać za ofiary składane na KUL i WT w Poznaniu. Bóg zapłać za udział w bierzmowaniu młodzieży, katechetom za ich przygotowanie.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki prosimy o rzucanie kwiatów. Przy wejściu ustawiony jest kosz do którego prosimy wrzucać płatki kwiatów dla dziewczynek. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18:00 z procesją do czterech ołtarzy o rozstawienie, których prosimy: I – przy krzyżu Odnowa w Duchu św.; II – przy organistówce, Panowie z Żywego Różańca; III przy figurze Matki Bożej, Panie Żywego Różańca i IV - przy kaplicy, Organizatorzy i woluntariusze Festynu Parafialnego.
 3. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Akt wynagradzający przy Figurze Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz urządzania zabaw.
 4. Dziś w Tulcach pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Tuleckiej.
 5. Bóg zapłać organizatorom, woluntariuszom, sponsorom, artystom, wszystkim którzy nas odwiedzili i wsparli w organizacji festynu, oraz parafiankom za dostarczenie ciast.
 6. W sobotę uroczystość św. Jana Chrzciciela.
 7. Zmarli: + Henryk Lis zam. ul. Rutkowskiego żył 54 lata.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Najświętszej Trójcy
11 czerwiec 2017 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na Świątynię Opatrzności Bożej. Za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii.
 2. Nabożeństwa czerwcowe przed Mszą św. wieczorną.
 3. We wtorek Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz. 17:30 połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła po czym Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziś przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na KUL i WT w Poznaniu.
 5. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7:00 i 8:30 w naszym kościele. Procesja wyruszy o godz. 10:00 z naszego kościoła św. Marcina do kościoła p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Poznańskiej. Przy II ołtarzu na Rynku Msza św. O ustawienie ołtarzy prosimy te same grupy co w ubiegłym roku. Wieczornej Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała nie będzie. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św. W oktawie Bożego Ciała po wieczornych Mszach św. procesja Eucharystyczna. W następną niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10:00.
 6. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 ks. Bp. Damian Bryl udzieli młodzieży klas III Gimnazjum sakramentu bierzmowania. Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek 12.06. po wieczornej Mszy św. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania I grupa we wtorek 13.06. o godz. 17:30; II grupa w środę 14:06. o godz. 17:30. Młodzież przychodzi w piątek o godz.17:30.
 7. Pielgrzymka mężczyzn do Tulec 18 czerwca. Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Bp. Grzegorza Balcerka o godz. 12:00.
 8. Do sprzątania kościoła poproszę w środę po wieczornej Mszy św. Panie z VIII Róży Różańcowej p. Danuty Wielickiej.
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr „Przewodnika Katolickiego”
 10. Zmarli: + Zenon Kachel, zam. Os. Dąbrowszczaków żył. 70 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
4 czerwiec 2017 r.

 1. Dziękuję za uczestnictwo w nabożeństwach majowych i czerwcowych, za spowiedź w I piątek miesiąca, za uczestnictwo w nabożeństwie I sobót miesiąca, oraz za prace wykonane w parafii.
 2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, koniec okresu Wielkanocnego. W tym dniu przypada również X Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujmy za chleb”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. W poniedziałek II dzień zielonych świątek NMP Matki Kościoła. O godz. 17:00 spotkanie i adoracja Pań z Żywego Różańca w kościele. Spotkanie zelatorek Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30.
 4. Spotkanie członków i sympatyków AK w poniedziałek o godz. 19:00 w domu Akcji Katolickiej im. Św. Jana Pawła II przy ul. Św. Marcina 7.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. Parafialny Festyn „Wesoła rodzina u św. Marcina” odbędzie się 11 czerwca. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy. Zachęcamy również drogich parafian do ofiarowania różnych nowych upominków, które zasilą festynową pulę nagród. W kościele przy wejściach wystawione są specjalne kosze do których prosimy je składać. Prosimy również o upieczenie ciast ( bez masy z surowymi jajkami), które będzie można dostarczyć w dniu festynu od godz. 10:00 do biura parafialnego.
 7. W piątek o godz. 17:30 zapraszamy młodzież przygotowująca się do bierzmowania z II klas gimnazjum. Natomiast próby przed bierzmowaniem dla młodzieży, która przystąpi do bierzmowania w piątek 16.06. odbędą się:
  - I próba w środę 7.06. po wieczornej Mszy św.
  - II próba w poniedziałek 12.06. również po wieczornej Mszy św.
  Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania
  - I grupa we wtorek 13.06. o godz. 17:30;
  - II grupa w środę 14:06. o godz. 17:30.
 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT UAM i szkoły katolickie.
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 10. Zmarli: + Bronisław Jędrzejczak zam. ul Wielka Rybacka, żył 74 lata.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
28 maja 2017 r.

 1. Dziękuję za uczestnictwo w nabożeństwach majowych, rodzicom i dzieciom za I rocznicę Komunii św.
 2. W niedzielę 28 maja o godz. 19:00 zostanie przedstawiony Musical „Droga do Zmartwychwstania” dedykowany św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu dzieci z zespołu „Trzej Królowie”, oraz młodzieży z Parafii pw. Objawienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwa majowe do środy pół godziny przed wieczorną Mszą św. od czwartku rozpoczynany nabożeństwa czerwcowe. Od poniedziałku do soboty nowenna do Ducha św. połączona z nabożeństwem.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci w piątek o godz. 16:30. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo fatimskie I sobót miesiąca. Objazd chorych od godz. 8:00 według listy comiesięcznej.
 5. W piątek o godz. 17:30 zapraszamy młodzież przygotowująca się do bierzmowania z I klas gimnazjum.
  Natomiast próby przed bierzmowaniem dla młodzieży, która przystąpi 16.06. do bierzmowania odbędą się:
  I próba w środę 7.06. po wieczornej Mszy św.
  II próba w poniedziałek 12.06. również po wieczornej Mszy św.
  Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania I grupa we wtorek 13.06. o godz. 17:30; II grupa w środę 14:06. o godz. 17:30.
 6. Na bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz do którego można składać fanty. Zostaną one przeznaczone na festyn parafialny: „Wesoła rodzina u św. Marcina”. Festyn odbędzie się w niedzielę 11 czerwca. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu przypada również X Święto Dziękczynienie pod hasłem „Dziękujmy za chleb”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na świątynie Opatrzności Bożej.
 8. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie Panów z Żywego Różańca.
 10. W sobotę do sprzątania kościoła poproszę panie z VI Róży Różańcowej p. Felicji Pluta.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 844185