Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
XXVIII Niedziela Zwykła
15 Październik 2017 r.

 1. Dziękuję za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr I wraz z katechetką za przedstawienie, rodzicom dzieci komunijnych za obecność na środowej katechezie, za obecność na nabożeństwie fatimskim, za wspólną modlitwę różańcową.
 2. Do końca października codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum w piątek, 20 października - o 17:30 różaniec i o 18:00 Msza św.
 4. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza młodzież – szczególnie ze szkół średnich i studentów, na spotkanie w piątek, 20 października o godz. 20:00 w Domu Katechetycznym.
 5. Pielgrzymi do Sanktuariów Maryjnych gromadzą się jutro w poniedziałek na parkingu przy kościele o 5:45 wyjazd o godz. 6:00.
 6. W tym tygodniu Biuro Parafialne w poniedziałek i środę będzie zamknięte. W razie pogrzebu proszę zgłaszać się do ks. Dawida przed wieczorną Mszą św.
 7. O pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku. Dziś przed kościołem zbierane będą ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
 8. W środę święto św. Łukasza ewangelisty, patrona służby zdrowia. W intencji pracowników medycznych modlić się będziemy w środę na modlitwie różańcowej.
 9. W przyszłą niedzielę Światowa Niedziela Misyjna i Tydzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Papieskie Dzieła misyjne.
 10. Sprzątanie w piątek po wieczornej Mszy św. VIII Róży Różańcowej p. Danuty Wielickiej.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XXVII Niedziela Zwykła
8 Październik 2017 r.

 1. Dziękuję za obecność Paniom z Żywego Różańca za obecność na spotkaniu, za modlitwę na nabożeństwach różańcowych, za spowiedź w I piątek miesiąca.
 2. W miesiącu październiku codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11:15. poświęcenie Różańców dzieci I Komunijnych
 4. Dziś przypada Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej okazji dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 na Mszy św. o godz. 11:15 zaprezentują montaż słowno- muzyczny. Serdecznie zapraszamy. Przed kościołem parafialny zespół Caritas rozprowadza kremówki.
 5. Spotkanie członków i sympatyków AK w poniedziałek 9.10. o godz.18:30 w Domu Akcji Katolickiej.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum w piątek, 13 października - o 17:30 nabożeństwo różańcowe i o 18:00 Eucharystia.
 7. 13 października w piątek przypada 100 rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji włączymy się w modlitwę różańcową po której wyruszymy z procesją z Figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.
 8. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zachęca wszystkich do składania po Mszach św. podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” – dzięki której chronione będzie życie dzieci u których jest podejrzenie niepełnosprawności, bądź choroby. Potrzebny jest nr PESEL.
 9. Parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych odbędzie się w dniach 16 – 18 Października. Szczegółowe informacje umieszczone w gablotach. Są jeszcze wolne miejsca. Tych , którzy się zgłosili prosimy o regulowanie należności. Pielgrzymi gromadzą się na parkingu przy kościele o 5:45 wyjazd o godz. 6:00 w poniedziałek 16 października.
 10. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
 11. Przyjmowanie intencji oraz wymienianek rocznych na rok 2018 w Biurze parafialnym.
 12. Zmarli:
  + Czesław Pawłowski, zam. ul. Kilińskiego żył lat 73
  + Ryszrd Chmielnik, zam. Os. Dąbrowszczaków żył lat 70. Pogrzeb w poniedziałek Msza św. o godz. 11:30 pogrzeb na cmentarzu w Gortatowie.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Na XXVI niedzielę zwykłą
1 Październik 2017 r.

 1. Dziękuję za ofiary składane na misje, za obecność na Mszy św. Duchowej Adopcji i za podpisy na deklaracji w obronie życia.
 2. Jutro rozpocznie się Kurs przedmałżeński w naszej parafii Mszą św. o godz. 18:00 i trwać będzie przez kolejne trzy poniedziałki i środy a zakończenie kursu w środę 18 października.
 3. Spotkanie Pań z Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 17:00, a w niedzielę 8 października po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie zelatorek Żywego Różańca Pań.
 4. W miesiącu październiku codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 5. Spotkanie komitetu rodziców dzieci I Komunijnych we wtorek 3 października po Mszy św. wieczornej.
 6. Poświęcenie Różańców dzieci I Komunijnych w następną niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 11:15.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi o godz. 16:30. W sobotę po rannej Mszy św. objazd chorych według listy pierwszopiątkowej i nabożeństwo I sobót miesiąca.
 8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza młodzież – szczególnie ze szkół średnich i studentów, na pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek, 6 października o godz. 20:00 w Domu Katechetycznym.
 9. Zgodnie z wytycznymi Episkopatu Polski wobec reformy systemu oświaty, przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczynać się będzie na początku siódmej klasy szkoły podstawowej. Zapraszamy więc uczniów klas VII na pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek, 6 października – o godz. 17:30 różaniec, o godz. 18:00 Eucharystia, a po niej krótka konferencja i zapisy kandydatów.
 10. W przyszłą niedzielę Przypada Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej okazji dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 na Mszy św. o godz. 11:15 zaprezentują montaż słowno- muzyczny. Serdecznie zapraszamy.
 11. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zachęca wszystkich do składania po Mszach św. podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” – dzięki której chronione będzie życie dzieci u których jest podejrzenie niepełnosprawności, bądź choroby. Potrzebny jest nr PESEL.
 12. Parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych odbędzie się w dniach 16 – 18 Października. Szczegółowe informacje umieszczone w gablotach. Są jeszcze wolne miejsca. Tych , którzy się zgłosili prosimy o regulowanie należności.
 13. Pragniemy poinformować, że w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu przy ul. Szewskiej 18, dnia 7 października br., odbędzie się czuwanie różańcowe, które nawiązywać będzie do przeprowadzanej w tym dniu modlitewnej akcji „Różaniec Do Granic” (Szczegóły na ulotkach pod chórem.) Zapraszamy do wspólnej modlitwy wiernych, którzy nie wyjadą w tym dniu, aby włączyli się w modlitwę w Poznaniu. W naszej parafii dla chętnych modlitwa różańcowa w kościele o godz. 14:00.
 14. Przyjmowanie intencji oraz wymienianek rocznych na rok 2018 w Biurze parafialnym,
 15. W sobotę do sprzątania poproszę Panie z VI Róży Różańcowej p. Felicji Pluta.
 16. Zmarli:
  + Zbigniew Szymczyk zam. ul. Kórnicka, żył 75 lat
  + Kazimierz Matecki zam. Os. Dąbrowszczaków żył 68 lat. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00 pochówek na cmentarzu w Gortatowie.
  + Julianna Merda, zam. Rynek żyła 85 lat Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13:00 przy ul Poznańskiej

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Na XXIV niedzielę zwykłą
17 Września 2017 r.

 1. Dziękuję uczestnikom koronacji Matki Bożej Literackiej w Buku, pielgrzymom do Dąbrówki Kościelnej za zorganizowanie pielgrzymki, dziękuję za procesją i nabożeństwo fatimskie.
 2. Przyjmowanie intencji na rok 2018 w Biurze parafialnym.
 3. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT oraz Szkoły katolickie.
 4. Dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, i wychowawców, oraz Światowy dzień środków społecznego przekazu.
 5. Jutro święto patrona młodzieży i patrona Polski, św. Stanisława Kostki, swoje imieniny obchodzi ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, dostojnego Solenizanta polecamy modlitwom parafian.
 6. Parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych odbędzie się w dniach 16 – 18 Października. Udamy się do Torunia - Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji, do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień i 50 rocznicy koronacji koronami papieskimi, do św. Lipki, Stoczka Warmińskiego oraz Kalwarii Warmińskiej. Można zgłaszać się w Biurze parafialnym. Potrzebny jest nr PESEL . Koszt pielgrzymki 500 zł od osoby. Szczegółowe informacje umieszczone w gablotach.
 7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 2 października Mszą św. o godz. 18:00 i trwać będzie przez kolejne trzy poniedziałki i środy a zakończenie kursu w środę 18 października. Wszyscy, którzy chcą wstąpić w związek małżeński zobowiązani są do ukończenia takiego Kursu.
 8. W gablotach znajdują się informacje na temat podziału kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum na grupy katechetyczne oraz podane zostały terminy pierwszych spotkań w tych grupach. Kandydatów do bierzmowania prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli O. Oblata Pawła Ratajczyka, który wygłosi kazania a po Mszach św. przed kościołem zbierał będzie ofiary na misje.
 10. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków AK w domu Akcji Katolickiej im. św. Jana Pawła II przy ul. Św. Marcina.
 11. Do sprzątania kościoła w sobotę po rannej mszy św. poproszę Panie z V Róży Różańcowej p. Urszuli Mielcarek.
 12. Zmarli:
  + Leszek Braciszewski zam. ul. Grudzińskiego, żył 82 lata.
  + Marzena Grzeczka zam. ul. Sporna, żyła 52 lata. Msza św. pogrzebowa we wtorek 19.09. o godz.11:00 w kościele św. Marcina pogrzeb na cmentarzu w Gortatowie

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XXIII niedzielę zwykłą
10 Września 2017 r.

 1. Dziękuję za: obecność na Mszy św. 8 września i złożenie zawierzenia NMP, pielgrzymkę do Tulec, rodzicom dzieci komunijnych za obecność na spotkaniu, Paniom z Żywego Różańca, oraz katechetom.
 2. Dziś uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej. Powrót pielgrzymów ok godz. 20:30 będziemy oczekiwali przy Krzyżu przy ul. Cieszkowskiego.
 3. Dziś koronacja M. B. Literackiej w Buku. Uroczysta Msza św. o godz. 12:00.
 4. Przyjmowanie intencji na rok 2018 od poniedziałku 11 września.
 5. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Św., odpust w Kobylnicy.
 6. Młodzież z klasy III gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym w piątek, 15 września - o godz. 18:00 Msza św., a po niej konferencja.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, z tej okazji przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT oraz Szkoły katolickie.
 8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 2 października Mszą św. o godz. 18:00 i trwać będzie przez kolejne trzy poniedziałki i środy a zakończenie kursu w środę 18 października. Wszyscy, którzy chcą wstąpić w związek małżeński zobowiązani są do ukończenia takiego Kursu.
 9. Parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych odbędzie się w dniach 16 – 18 Października. Udamy się do Torunia - Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji, do Gietrzwałdu z okazji 140 rocznicy objawień i 50 rocznicy koronacji koronami papieskimi, do św. Lipki, Stoczka Warmińskiego oraz Kalwarii Warmińskiej. Można zgłaszać się w Biurze parafialnym. Potrzebny jest nr PESEL . Koszt pielgrzymki 500 zł od osoby. Szczegółowe informacje umieszczone w gablotach.
 10. We wtorek swoje imieniny obchodzi kl. Amadeusz z tej okazji życzymy mu wielu łask Bożych, dobrego zdrowia i wytrwałości w powołaniu.
 11. Zmarli:
  + Dariusz Fiedler zam. ul. Jasińska, żył 49 lat
  + Czesław Jagielski zam. ul. Cybińska, żył 71 lat
  + Czesława Szymkowiak zam. Gortatowo ul. Chlebowa, żyła 82 lat pogrzeb w poniedziałek o godz. 11;30 Msza św. i pochówek na cmentarzu w Gortatowie.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 925136