Get Adobe Flash player
 1. Dziękuje za wszystkie prace i ofiary na rzecz parafii. Za uroczystości odpustowe, za udział w Eucharystii, służbie liturgicznej i szafarzom, chórowi Cecylia, Bóg zapłać władzom samorządowym za finansowanie koncertu, za przygotowanie wypieków i Paniom z Żywego Różańca za rozdzielanie. Bóg zapłać za wspólny śpiew pieśni Patriotycznej, dzieciom ze świetlicy środowiskowej za przygotowanie występu niepodległościowego, ofiary na Kościoły Prześladowane i na Caritas parafialną.
 2. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na Światowe dni młodzieży.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Członków i sympatyków Akcji Katolickiej w Domu AK przy ul. św. Marcina 7
 4. W przyszła niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszy św. o godz. 1115 poświęcenie książeczek do I Komunii św. a w środę 26 spotkanie rodziców dzieci Komunijnych.
 5. Parafialny Zespól „Caritas” informuje, że w nawie głównej kościoła przy konfesjonale po lewej stronie została zamontowana skarbonka „Podaruj 1,zł miesięcznie dla ubogich”. Polecamy skarbonkę ofiarności naszych parafian.
 6. W piątek zapraszamy młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do Bierzmowania.
 7. W związku z przygotowaniami do Światowych dni młodzieży serdecznie zapraszam młodzież, która chciałaby się włączyć w organizację i podejmowanie młodzieży w naszej parafii w piątek po wieczornej Mszy św.     Do naszej parafii w lipcu 2016 roku przyjedzie około 100 młodych ludzi z różnych państw. Rodziny, które chciałyby ugościć w swoich domach młodzież mogą zgłaszać się osobiście u ks. proboszcza.
 8. W piątek po wieczornej Mszy św. do sprzątania proszę panie z IX Róży różańcowej p. Danuty Wielickiej
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano.
 10. Zmarli: +Urszula Liberkowska Swarzędz Os. Zygmunta III Wazy żyła 85 lat.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Dziękuje za wszystkie prace i ofiary na rzecz parafii. Dziś ofiary przeznaczone są na remont w naszej parafii.
 2. Dziś przeżywamy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek. Na stoliku umieszczone są ulotki informujące o prześladowaniach.
 3. POAK zaprasza dziś na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznej i występ dzieci o godz. 1600 w Domu AK przy ul. Św. Marcina. Po zakończeniu kawa, herbata i świętomarcińskie rogale.
 4. We wtorek 11 listopada święto parafialne św. Marcina Bpa Suma odpustowa o godz. 1230 Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. kan. Adam Kosmała proboszcz z Kotłowa w diecezji kaliskiej. Jest to święto Odzyskania Niepodległości, dlatego też o godz. 1200 gromadzimy się na rynku, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne, po czym przejdziemy do kościoła na Mszę św. Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu artystów poznańskich. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Podtrzymując tradycję św. Marcina Bpa proszę o przygotowanie wypieków i przyniesienie ich w dniu odpustu na salkę przy kościele do godz. 1000. 11 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 1800.
 5. W przyszła niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary na Światowe dni młodzieży.
 6. Wzorem lat ubiegłych pragniemy pomóc Siostrom Karmelitankom w Poznaniu przez zbiórkę darów i płodów rolnych. Można składać je u sołtysów na wioskach i od poniedziałku w zakrystii.
 7. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano
 8. W piątek zapraszamy młodzież klasy II gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania.
 9. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania proszę panie z VIII Róży różańcowej p. Bożeny Chałupka
 10. Zmarli:
  + Janina Kostrzewa zm. Swarzędz ul Grunwaldzka żyła lat 90
  + Elżbieta Wesołowska Swarzędz ul. Rutkowskiego żyła lat 66 Msza św. w poniedziałek o godz. 1130 pogrzeb o godz. 1330 na cmentarzu na Miłostowie

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Dziękuje za wszystkie prace i ofiary na rzecz parafii. Za obecność na Mszy św. zbiorowej za zmarłych, za wspólną modlitwę za nienarodzone dzieci, za udział na Mszach św. we Wszystkich Świętych.
 2. Dziś przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Modlimy się szczególnie za naszych bliskich zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące. Każdego dnia od 1XI do 8 XI można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie choćby myślnej modlitwy. W Biurze parafialnym można zgłaszać wymienianki roczne i jednorazowe. Jednorazowe można składać również do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem. Wymienianki jednorazowe codziennie przed wieczorną Mszą św. od poniedziałku.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek o godz. 1630 . Objazd chorych według listy comiesięcznej i nabożeństwo I sobót miesiąca w sobotę 8 listopada od godz. 800
 4. W piątek zapraszamy młodzież klasy I gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania.
 5. Wzorem lat ubiegłych pragniemy pomóc Siostrom Karmelitankom w Poznaniu przez zbiórkę darów i płodów rolnych. Można składać je u sołtysów na wioskach i od poniedziałku w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywamy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek. Na stoliku umieszczone są ulotki informujące o prześladowaniach.
 7. POAK zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznej i występ dzieci 9 listopada o godz. 1600 w Domu AK przy ul. Św. Marcina. Po zakończeniu kawa, herbata i świętomarcińskie rogale.
 8. We wtorek 11 listopada święto parafialne św. Marcina Bpa Suma odpustowa o godz. 1230 Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. kan. Adam Kosmała proboszcz z Kotłowa w diecezji kaliskiej. Jest to święto Odzyskania Niepodległości, dlatego też o godz. 1200 gromadzimy się na rynku gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne, po czym przejdziemy do kościoła na Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu artystów Poznańskich. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Podtrzymując tradycję św. Marcina proszę o przygotowanie wypieków i przyniesienie ich w dniu odpustu na salkę przy kościele do godz. 1000.
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano i kalendarzyki kieszonkowe św. Wojciecha z informatorem o Mszach św.
 10. W poniedziałek spotkanie Pań z Żywego Różańca przed Mszą św. wieczorną o godz. 1700 w kościele
 11. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania proszę panie z VII Róży różańcowej p. Heleny Kwiatkowskiej
 12. Zmarli: + Barbara Skwarkowska żyła lat 65 zm. w Swarzędzu ul. Cmentarna

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za wspólną modlitwę Różańcową. Za ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Nabożeństwo różańcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 3. W poniedziałek 27 października spotkanie zelatorek z Żywego Różańca po wieczornej Mszy św. w Salce parafialnej.
 4. We wtorek Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 5. POAK zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznej i występ dzieci 9 listopada o godz. 1600 w Domu AK przy ul. Św. Marcina. Po zakończeniu kawa, herbata i świętomarcińskie rogale.
 6. W piątek na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji obrońców życia i za wszystkich którzy oczekują na urodzenie dziecka. Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących rozwiązania i wszystkich obrońców życia.
 7. W sobotę 1 listopad. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 700 i 830 na cmentarzach
  a. Gortatowie – 1130
  b. Przy ul. Poznańskiej – 1330
  c. Przy kościele św. Marcina 1500 – rozpoczniemy procesją i modlitwą za zmarłych następnie Msza św. W uroczystość Wszystkich Świętych można od godz. 1200 do dnia zadusznego do godz. 2400 za nawiedzenia kościoła parafialnego można zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego. Każdego dnia od 1XI do 8 XI można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie choćby myślnej, modlitwy za zmarłych.
 8. W niedzielę przypada dzień zaduszny Msze św. Po Mszy św. o godz. 1115 procesja za zmarłych.
 9. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych Objazd chorych według listy comiesięcznej i nabożeństwo I sobót miesiąca w sobotę 8 listopada od godz. 800
 10. W wtorek 11 listopada święto parafialne św. Marcina Bpa suma odpustowa o godz. 1230 Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. kan. Adam Kosmała proboszcz z Kotłowa w diecezji kaliskiej. Jest to święto Odzyskania Niepodległości, dlatego też o godz. 1200 gromadzimy się na rynku gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne, po czym przejdziemy do kościoła na Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu artystów Poznańskich. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Podtrzymując tradycję św. Marcina proszę o przygotowanie wypieków i przyniesienie ich w dniu odpustu na salkę przy kościele do godz. 1000.
 11. W Biurze parafialnym można zgłaszać wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki jednorazowe można składać również do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem.
 12. W parafii jest wielu, którzy ze względu na stan zdrowia nie biorą udziału we Mszy św. niedzielnej. Szafarze po Mszach św. niedzielnych roznoszą komunię św. chorym. Kto w domu ma osobę chorą może zabrać dla niej ulotkę z informacją o posłudze szafarzy. Ulotki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 13. W sobotę do sprzątania proszę panie z VI Róży różańcowej
 14. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano i kalendarzyki kieszonkowe św. Wojciecha z informatorem o Mszach św.
 15. Zmarł: +Bolesław Borowicz zm. Władysława VI żył lat 75

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za wspólną modlitwę Różańcową. Bóg zapłać za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wspólną modlitwę o pokój we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za udział w katechezie.
 2. Dziś przypada Światowa niedziela misyjna i początek tygodnia misyjnego. Ofiary składane w czasie Mszy św. przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. Nabożeństwo różańcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 4. W piątek odbędzie się spotkanie z rodzicami klas III przygotowujących się do bierzmowania początek o godz. 1800 w kościele.
 5. W Biurze parafialnym można zgłaszać wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki jednorazowe można składać również do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem.
 6. W parafii jest wielu, którzy ze względu na stan zdrowia nie biorą udziału we Mszy św. niedzielnej. Szafarze po Mszach św. niedzielnych roznoszą komunię św. chorym. Kto w domu ma osobę chorą może zabrać dla niej ulotkę z informacją o posłudze szafarzy. Ulotki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie panów z Żywego Różańca.
 8. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Kantego we wtorek bł. Jakuba Strzemię, w środę św. Jana Pawła II.
 9. Parafialny zespół Caritas zaprasza chętnych w najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. 1600 do 1800 do salki przy kościele. Wydawane będą jabłka.
 10. W sobotę do sprzątania proszę panie z V Róży różańcowej p. Urszula Mielcarek
 11. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano i kalendarzyki kieszonkowe św. Wojciecha z informatorem o Mszach św.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 269385

Biuletyny

Facebook