Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
na V Niedzielę Wielkiego Postu
22 Marzec 2015 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za obecność na całodziennej adoracji, za udział we Mszy św. z okazji patrona miasta św. Józefa, za ofiary złożone na parafialny zespół „Caritas”, które zostaną przeznaczone na dzieci z najuboższych rodzin, za udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej.
 2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. Dziś ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z nauką Pasyjną o godz. 1730
 3. Dziś po Mszy św. o godz.1115 w Domu Katechetycznym zapraszamy na prelekcję pt:. „Naprotechnologia – najważniejszy jest człowiek”. Zachęcamy do udziału małżonków borykających się z problemem poczęcia dziecka. Pani dr. Ewa Norberciak chętnie odpowie na nurtujące pytania, udzieli porady lekarskiej. Szczegółowe informacje w gablocie
 4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Z tej okazji przez cały tydzień w kościele można obejrzeć wystawę dotyczącą tej tematyki. Natomiast w piątek obrońcy życia zapraszają na nabożeństwo drogi krzyżowej i wieczorną Mszę św. w czasie, której, modlić się będziemy w intencji nienarodzonych dzieci.
 5. Spowiedź Wielkanocna w naszej parafii będzie w czwartek 26 marca. Początek o godz. 900 do godz. 1030 i od godz. 1430 do 1600 i od godz. 1630 do 1730. Plan Spowiedzi wielkanocnej w Dekanacie Swarzędzkim wywieszony został w gablocie i na stronie internetowej. Dzieci I Komunijne natomiast do pierwszej spowiedzi przyjdą po Świętach wielkanocnych w sobotę 11 kwietnia.
 6. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 1115 przejdziemy w Marszu dla Jezusa na Rynek. Dzieci prosimy o przyniesienie palm, tam spotkamy się z dziećmi z parafii MB Wspomożenia Wiernych. Serdecznie zachęcam dzieci do uczestnictwa w marszu. W tym samym dniu ulicami naszego miasta wyruszy tradycyjna Droga Krzyżowa o godz. 1600. W Niedzielę Palmową nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
 7. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów Żywego Różańca.
 9. W Wielką Środę po Mszy św. porannej proszę do sprzątania panie z V i VI Róży Różańcowej p. Urszuli Mielcarek i Felicji Pluta
 10. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas”.
 11. Zmarli śp. Zygfryd Ciborek zm. Pl. Niezłomnych żył 75

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na IV Niedzielę Wielkiego Postu
15 Marzec 2015 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za zorganizowanie u udział młodzieży z Zespołu nr 2 w rekolekcjach szkolnych. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej.
 2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We Wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 3. Praktyki w naszej parafii od soboty rozpoczął kleryk Patryk Mazur pochodzący z Czarnkowa. Ks. klerykowi życzymy owocnych praktyk.
 4. W środę 18 marca w naszej parafii odbędzie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do adoracji Jesusa ukrytego pod postacią chleba.
 5. W czwartek 19 marca uroczystość św. Józefa patrona Miasta i gminy Swarzędz i Stolarzy. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. zamówiona przez Cech Stolarzy Swarzędzkich o godz. 1000. Natomiast o godz. 1200 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem św. Józefa przy Centrum Meblowym Cechu Stolarzy Swarzędzkich.
 6. W sobotę 21 marca od godz. 800 odwiedzimy ze spowiedzią i komunią św. Wielkanocną chorych, których nie odwiedzamy z okazji I piątków miesiąca. Chorych prosimy zgłaszać w Biurze parafialnym.
 7. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w czwartek 26 marca
 8. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 9. W niedzielę Palmową 29 marca po Mszy św. o godz. 1115 , tak jak w ubiegłym roku pójdziemy na Rynek w „Marszu dla Jezusa”. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Dzieci przygotują palmy. Natomiast po południu o godz. 1600 pójdziemy w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 10. Przedszkole niepubliczne „Caritas” p.w. Dzieciątka Jezus organizuje Dzień Otwarty 26.03.2015 r. w godz. 1700 do 1830. Chętnych zapraszamy
 11. W sobotę po Mszy św. wieczornej sprzątanie kościoła. Poproszę panie z IV Róży Różańcowej p. Ireny Mielniczak.
 12. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas”.
 13. Parafialny zespół „Caritas” informuje, że w dniach od poniedziałku 16.03 do niedzieli 22.03. rozpoczyna się zbiórka żywności dla mniej zamożnych rodzin. Artykuły można przynosić od poniedziałku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą św. a w niedzielę przed i po Mszach św. do salki przy kościele.
 14. Serdecznie zapraszamy na prelekcję Pt. „Naprotechnologia –najważniejszy jest człowiek”, która odbędzie się w niedzielę 22 marca po Mszy św. o ghodz.1200 w Domu Katechetycznym. Zachęcamy do udziału małżonków borykających się z problemem poczęcia dziecka. Naprotechnologia to gałąź medycyny konwencjonalnej, która wysoce skutecznie wykrywa przyczyny i leczy niepłodność małżeńską. Pani dr. Ewa Norberciak chętnie odpowie na nurtujące pytania, udzieli porady lekarskiej. Szczegółowe informacje w gablocie.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na III Niedzielę Wielkiego Postu
8 Marzec 2015 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na misje „Ad gentes”, nauczycielom i dzieciom ze Szkoły nr 1 za obecność na Rekolekcjach oraz za prace wykonane na rzecz parafii.
 2. W poniedziałek rozpoczną się Rekolekcje dla Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu.
 3. Zbiórka Zelatorek Żywego Różańca w środę 11 marca o godz. 1800 w salce przy Biurze parafialnym.
 4. W przyszła niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na parafialny zespół „Caritas”
 5. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 6. W środę 18 marca w naszej parafii odbędzie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
 7. W czwartek 19 marca uroczystość św. Józefa patrona Miasta i gminy Swarzędz i Stolarzy. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. zamówiona przez Cech Stolarzy Swarzędzkich o godz. 1000. Natomiast o godz. 1200 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem św. Józefa przy Centrum Meblowym Cechu Stolarzy Swarzędzkich.
 8. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w czwartek 26 marca.
 9. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 10. W sobotę 21 marca od godz. 800 odwiedzimy ze spowiedzią i komunią św. Wielkanocną chorych, których nie odwiedzamy z okazji I piątków miesiąca. Chorych prosimy zgłaszać w Biurze parafialnym.
 11. Zapraszamy chętną młodzież na wyjazd na Jasną Górę 16 marca. Koszt 90 zł. Chętni mogą zgłaszać się u ks. Damiana.
 12. W sobotę po Mszy św. porannej sprzątanie kościoła. Poproszę panie z III Róży Różańcowej p. Marii Błażejczyk
 13. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas”.
 14. Przedszkole niepubliczne „Caritas” p.w. Dzieciątka Jezus organizuje Dzień Otwarty 26.03.2015 r. w godz. 1700 do 1830. Chętnych zapraszamy
 15. Zmarli:
  + Jarosław Bernat żył 57 lat zm. ul. Cmentarna

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na II Niedzielę Wielkiego Postu
1 Marzec 2015 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej, za przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca spotkanie Pań Żywego Różańca o godz. 1700 w kościele.
 4. Spotkanie Członków AK w poniedziałek 2 marca po Mszy św. wieczornej w Domu Akcji Katolickiej przy ul. Św. Marcina
 5. Od wtorku 3 marca rekolekcje dla Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.
 6. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630. W sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo I sobót miesiąca. Objazd chorych wg. listy comiesięcznej od godz. 800.
 8. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną . Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 9. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. III klasy gimnazjum przygotowujące się do bierzmowania. W piątek na Drogę Krzyżową i wieczorną Msze św. zapraszamy I klasy Gimnazjum
 10. W sobotę po Mszy św. porannej sprzątanie kościoła. Poproszę panie z II Róży Różańcowej p. Zofii Nowak
 11. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas” Archidiecezjalną.
 12. Zmarli:
  + Czesław Sybila zm. ul. Nowy Świat żył 81 lat.
  + Mariola Kasprzak zm. ul Zamkowa żyła 46 lat.
  + Weronika Wierzbińska zm. Os. Władysława IV żyła 90 lat.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na I Niedzielę Wielkiego Postu
22 Luty 2015 r.

 1. Bóg zapłać za przybycie i wspólną modlitwę w dzień chorego, parafialnemu zespołowi „Caritas” za zorganizowanie kawy i herbaty i słodyczy. Bóg zapłać za ofiary składane na „Caritas” w środę popielcową. Za ofiarność dziękujemy.
 2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką Pasyjną.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich do akcji „40 dni dla życia”. Należy podarować jedną godz. modlitwy za poczęte życie. Dodatkowe informacje w gablotkach i na stronie internetowej parafii. W ostatni piątek lutego na wieczornej Mszy św. modlimy się za nienarodzone dzieci.
 4. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną . Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 5. Jutro 23 lutego Mszą św. o godz. 1800 rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Spotkania przez kolejne trzy poniedziałki i środy o godz. 1800. Kurs zakończy się w środę 11 marca 2015 r.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na misje dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej sprzątanie kościoła. Poproszę panie z I Róży Różańcowej p. Barbary Jasickiej
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca
 9. U ministrantów do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego
 10. Zmarli:
  + Leszek Tyrakowski zm. na Rynku żył lat 57
  Zmarł śp. Ks. Kanonik Czesław Górzny, były wikariusz w naszej parafii, zakończył posługę w 1974 r. Emerytowany proboszcz z Oporowa. Zmarłego kapłana polecamy modlitwom parafian.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 320320

Biuletyny

Facebook