Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
III Niedziela Wielkanocna
19 kwietnia 2015 r.

 1. Dziękuję za ofiary na Caritas, dzieciom za złożenie skarbonek oraz za składaną daninę diecezjalną.
 2. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu św. „Betania” organizuje w dniu 16 maja w sobotę pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy dziś i w tygodniu po Mszach św. przy krzyżu misyjnym u pań z Odnowy.
 3. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 18 czerwca. Koszt pielgrzymki 65 zł od osoby. Zapisy w Biurze parafialnym.
 4. W przyszła niedzielę rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Przed kościołem kleryk będzie zbierał ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 5. W czwartek uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. W sobotę św. Marka Ewangelisty.
 6. W piątek na Mszę św. zapraszamy obrońców życia, modlić się będziemy w intencji nienarodzonych dzieci.
 7. Do sprzątania kościoła w sobotę po porannej Mszy św. proszę panie z IX Róży Różańcowej p. Józefy Dziarskiej
 8. Zmarli:
  + Ludgarda Filusz zm. ul. Gagarina, żyła 87 lat
  + Zygmunt Meeler z Os. Zygmunta III Wazy żył 68 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
II Niedziela Wielkanocna
Miłosierdzia Bożego
12 kwietnia 2015 r.

 1. Serdecznie dziękuję za prowadzenie nowenny do miłosierdzia Bożego, dzieciom i rodzicom I Komunijnym za I spowiedź. Bóg zapłać za ofiary złożone na KUL i WT oraz daninę diecezjalną.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie członków i sympatyków AK w Domu im , św. Jana Pawła II przy ul. Św. Marcina.
 4. W piątek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy młodzież kl. III gimnazjum.
 5. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu św. „Betania” organizuje w dniu 16 maja w sobotę pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy od przyszłej niedzieli i w tygodniu po Mszach św. przy krzyżu misyjnym u pań z Odnowy w Duchu św. Proszę o podanie nr PESEL do ubezpieczenia.
 6. Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 18 czerwca. Koszt pielgrzymki 65 zł od osoby. Zapisy w Biurze parafialnym.
 7. Do sprzątania kościoła proszę w piątek po wieczornej Mszy św. panie z VIII Róży Różańcowej p. Danuty Wielickiej
 8. Zmarli:
  śp. Władysław Nowak ul. Wrzesińska żył 68 lat
  śp. Mirosław Kuźniarski Os. Dąbrowszczaków żył 68 lat
  śp. Leszek Laurentowski Rynek żył 56 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
5 kwietnia 2015 r.

 1. Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w drodze Krzyżowej w niedzielę Palmową, wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jej zorganizowanie i przeprowadzenie. Wszystkim, którzy zaangażowani się w przygotowanie grobu Pańskiego, Młodzieży za przeprowadzenie czuwania w Wielki Piątek, za służbę przy ołtarzu. Wszystkim za obecność i uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego i Daninę diecezjalną i za ofiary na prace trwające w naszej parafii. Parafialny zespól Caritas dziękuje tym parafianom, którzy wsparli akcję „zbiórka żywności dla najuboższych” w naszym kościele. Przygotowano i rozdano 50 paczek.
 2. W poniedziałek II Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
 3. W piątek w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach.
 4. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Wielkopostne skarbonki Caritas dzieci przyniosą w przyszła niedzielę na Msze św. o godz. 1115.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego trwa do przyszłej Niedzieli pół godz. przed Mszą św.
 6. Dzieci I Komunijnych w sobotę 11 kwietnia przyjdą do kościoła z rodzicami o godz. 845 O godz. 900 przystąpią po raz pierwszy do sakramentu spowiedzi. Dzieci przynoszą karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz nr Szkoły i kasy.
 7. Spotkanie młodzieży klasy I gimnazjum w czwartek o godz. 1800 , natomiast klasy II gimnazjum zapraszamy w piątek o godz. 1800
 8. Do sprzątania kościoła proszę panie z VII Róży Różańcowej p. Bożeny Chałupka
 9. Przed Kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na Niedzielę Palmową
29 Marzec 2015 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za składaną Daninę Diecezjalną. Za udział w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Za skorzystanie z sakramentu pokuty. Za prace wykonane na rzecz parafii.
 2. Dziś Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Wyruszymy sprzed kościoła o godz. 1600 ul. Św. Marcina w kierunku ul. Zamkowej na Rynek i ul Wrzesińską do ul Cieszkowskiego i dalej do Grudzińskiego i do Kościoła.
 3. Okazja do spowiedzi w poniedziałek po południu w parafii św. Józefa w Swarzędzu Nowa Wieś, od wtorku do czwartku codziennie od godz. 1700 do 1800 w naszym kościele.
 4. Serdecznie zachęcamy do udziału w Triduum Paschalnym. W Wielkim tygodniu w Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 w Wielki Piątek obrzędy rozpoczną się o godz. 1800 po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2300 W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły od którego nie ma dyspensy. Zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę. Od Wielkiego Piątku do I niedzieli po Wielkanocy, Niedzieli Miłosierdzia  pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Wielka Sobota – od godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 2100. Następnie procesja Rezurekcyjna. Na Msze św. Wigilii Paschalnej przynosimy świece.
 6. W Wielką Sobotę święcenie potraw. Na wioskach w świetlicy w Łowęcinie o godz. 900 Gortatowie ok godz. 915, przy kościele od godz. 1500 do godz. 1700 co 15 min.
 7. Jak co roku prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego a ofiary na kwiaty można składać do skarbony stojącej pod ołtarzem.
 8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę od godz. 700 podobnie w II święto Wielkanocy. W II święto Wielkanocy składka przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
 9. Sprzątanie kościoła w Wielką Środę 1.04. po Mszy św. porannej dwie róże  p. Urszuli Mielcarek i Felicji Pluta

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
na V Niedzielę Wielkiego Postu
22 Marzec 2015 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za obecność na całodziennej adoracji, za udział we Mszy św. z okazji patrona miasta św. Józefa, za ofiary złożone na parafialny zespół „Caritas”, które zostaną przeznaczone na dzieci z najuboższych rodzin, za udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej.
 2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 z komunią św. i dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. Dziś ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z nauką Pasyjną o godz. 1730
 3. Dziś po Mszy św. o godz.1115 w Domu Katechetycznym zapraszamy na prelekcję pt:. „Naprotechnologia – najważniejszy jest człowiek”. Zachęcamy do udziału małżonków borykających się z problemem poczęcia dziecka. Pani dr. Ewa Norberciak chętnie odpowie na nurtujące pytania, udzieli porady lekarskiej. Szczegółowe informacje w gablocie
 4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Z tej okazji przez cały tydzień w kościele można obejrzeć wystawę dotyczącą tej tematyki. Natomiast w piątek obrońcy życia zapraszają na nabożeństwo drogi krzyżowej i wieczorną Mszę św. w czasie, której, modlić się będziemy w intencji nienarodzonych dzieci.
 5. Spowiedź Wielkanocna w naszej parafii będzie w czwartek 26 marca. Początek o godz. 900 do godz. 1030 i od godz. 1430 do 1600 i od godz. 1630 do 1730. Plan Spowiedzi wielkanocnej w Dekanacie Swarzędzkim wywieszony został w gablocie i na stronie internetowej. Dzieci I Komunijne natomiast do pierwszej spowiedzi przyjdą po Świętach wielkanocnych w sobotę 11 kwietnia.
 6. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 1115 przejdziemy w Marszu dla Jezusa na Rynek. Dzieci prosimy o przyniesienie palm, tam spotkamy się z dziećmi z parafii MB Wspomożenia Wiernych. Serdecznie zachęcam dzieci do uczestnictwa w marszu. W tym samym dniu ulicami naszego miasta wyruszy tradycyjna Droga Krzyżowa o godz. 1600. W Niedzielę Palmową nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.
 7. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skrzynki przed ołtarzem. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów Żywego Różańca.
 9. W Wielką Środę po Mszy św. porannej proszę do sprzątania panie z V i VI Róży Różańcowej p. Urszuli Mielcarek i Felicji Pluta
 10. Do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego. W salce przy kościele po Mszy św. można nabyć „Paschaliki” na stół wielkanocny. Dochód ze świec przeznaczony jest na „Caritas”.
 11. Zmarli śp. Zygfryd Ciborek zm. Pl. Niezłomnych żył 75

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 326628

Biuletyny

Facebook