Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
XXVI Niedziela Zwykła
25 Wrzesień 2016 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Dziękujemy za składane ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 2. W październiku 9 i 10 odbędzie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Bp Zdzisław Fortuniak. Biskup przybędzie do naszej parafii w niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30. Uroczystą summę odprawi i kazanie wygłosi o godz. 10.00. Poświęci różańce dzieciom komunijnym. Po południu spotka się z przedstawicielami grup parafialnych. W poniedziałek odwiedzi przedszkole, szkoły oraz chorych. Bierzmowanie odbędzie się w poniedziałek 10 października o godz. 18.00.
  Egzaminy, wszystkie dni w godz. 18:30-19:30:
  - poniedziałek 26 września - grupy p. E. Malickiej i p. E. Pietrzak
  - wtorek, 27 września - grupa p. K. Pokorskiej
  - środa, 28 września - grupa p. M. Kluczki
  - czwartek, 29 września - grupa p. B. Wielickiego

  Próby w kościele przed bierzmowaniem (godz. 18:30-19:30):
  - wtorek, 4 października;
  - środa, 5 października;
  - czwartek, 6 października.
  Spowiedź dla bierzmowanych - piątek, 7 października - godz. 18:30
 3. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu.
 4. W Biurze parafialnym można rezerwować terminy odprawienia mszy św. w roku 2017 r.
 5. Koronka na Ulicach Miast Świata. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego 28.09. w środę o godz. 1500 przy krzyżu na Osiedlu Dąbrowszczaków.
 6. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca, nabożeństwo I sobót po rannej Mszy św. Objazd chorych od godz. 800
 7. W czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 8. W piątek na Mszy św. dziękować będziemy za dar Duchowej Adopcji w naszej parafii podjętej 9 m-cy temu. Zapraszamy wszystkich , którym na sercu leży życie nienarodzonych dzieci.
 9. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania kościoła proszę panie z IX róży Różańcowej.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca.
 11. Zmarli śp.
  + Krystyna Tomaszewska zam. Ul. Kosynierów żyła lat 83
  + Elżbieta Grzesiak zam. ul. Św. Marcin żyła 63 lata Msza św. i pochówek na cmentarzu przy ul. Poznańskiej o godz. 1300
  + Eugeniusz Wróblewski zam. Os. Dąbrowszczaków żył 66 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XXV Niedziela Zwykła
18 Wrzesień 2016 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za udział w pielgrzymce do Dąbrówki Kościelnej i Tulec.
 2. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii jutro, w poniedziałek 19 września Mszą św. o godz. 18:00 i trwać będzie przez kolejne trzy poniedziałki i środy a zakończenie kursu w środę 5 października. Wszyscy, którzy chcą wstąpić w związek małżeński zobowiązani są do ukończenia takiego Kursu.
 3. W październiku 9 i 10 odbędzie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Bp Zdzisław Fortuniak. Razem z wizytacją odbędzie się bierzmowanie w poniedziałek 10 października o godz. 18.00.
  Młodzież, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania, ma w tym tygodniu spotkania w grupach z katechetami:
  gr. p. Ewy Malickiej - w poniedziałek, 19.09 o godz. 18:00, w sali katechetycznej;
  gr. p. Ewy Pietrzak - we wtorek, 20.09 o godz. 18:00 w świetlicy Domu AK;
  gr. p. Marii Kluczki - w środę, 21.09 o godz. 18:00 w biurze parafialnym;
  gr. p. Bogdana Wielickiego - w czwartek, 22.09 o godz. 17:00 w biurze parafialnym;
  gr. p. Krystyny Pokorskiej - w czwartek, 22.09 o godz. 17:30, w sali katechetycznej.
  Obecność obowiązkowa.
 4. Akcja Katolicka serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za życzliwość i pomoc finansową, w zorganizowaniu kolonii dla dzieci ze świetlicy Środowiskowej Akcji Katolickiej, działającej przy parafii św. Marcina
 5. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu.
 7. W Biurze parafialnym można rezerwować terminy odprawienia mszy św. w roku 2017 r.
 8. W piątek po wieczornej Mszy św. do sprzątania kościoła proszę panie z VIII róży Różańcowej p. Danuty Wielickiej
 9. Zmarł śp. Zygmunt Nowak zam. ul. Kilińskiego żył 76 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XXIII Niedziela Zwykła
4 Wrzesień 2016 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za adorację i spowiedź w I Piątek miesiąca.
 2. Spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2017 przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w piątek 9 września o godz. 1800 w Kościele. Rodzice zgłaszają dzieci, które rozpoczną przygotowania do przyjęcia sakramentu Eucharystii.
 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 19 września Mszą św. o godz. 1800 i trwać będzie przez kolejne trzy poniedziałki i środy a zakończenie kursu w środę 5 października. Wszyscy, którzy chcą wstąpić w związek małżeński zobowiązani są do ukończenia takiego Kursu.
 4. Uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej odbędą się 10 i 11 września. Piesza Pielgrzymka swarzędzka wyrusza z naszej parafii 10 września po Mszy św. o godz. 700. Msza św. dla pielgrzymów w Dąbrówce w sobotę o godz. 1830. Powrót pielgrzymów w niedzielę. Zapisy u p. Stanisława Cierpińskiego dziś przed kościołem. Natomiast wyjazd autokaru do Dąbrówki Kościelnej spod kościoła w sobotę o godz. 1700, powrót do Swarzędza po wieczornej Mszy św. również w niedzielę o godz. 730, powrót do Swarzędza po niedzielnej Sumie Odpustowej.
 5. Pielgrzymka na odpust do Tulec wyjdzie w niedzielę 11.09. o godz. 830 z K- ła MB Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej. Suma odpustowa w Tulcach o godz. 1200 którą odprawi ks. bp Damian Bryl. Szczegółowy program odpustu na plakatach w gablocie.
 6. Parafialna pielgrzymka do Łagiewnik wyjazd z parkingu przy kościele dziś w nocy, zbiórka o godz. 240. W związku z pielgrzymką w poniedziałek i środę w tym tygodniu Biuro Parafialne będzie zamknięte. W wyjątkowych sprawach proszę zwracać się do ks. Dawida.
 7. Parafialny Zespół „Caritas” dziękuje wszystkim parafianom, którzy złożyli datki do skrzynki „Podaruj 1- zł dla ubogich”. Informujemy, że dzięki tej pomocy pięcioro dzieci z naszej parafii wyjechało na kolonie letnie. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy. Bóg zapłać.
 8. Pierwsza po wakacjach zbiórka dla ministrantów w sobotę 10 września o godz. 1000. W sposób szczególny zapraszamy także chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 9. W piątek, 9 września o godz. 1800 Eucharystia dla kandydatów do bierzmowania z klas II, po Mszy konferencja.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Zelatorek Żywego Różańca.
 11. Zmarła : śp. Łucja Kuźniak zam. Plac Powstańców Wlkp., żyła 97 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XXII Niedziela Zwykła
28 sierpień 2016 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za odnowienie figur Najświętszego Serca Jezusowego i św. Antoniego
 2. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Polecamy modlitwom parafian dzieci i młodzież, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od poniedziałku Msze św. o godz. 700 i 1800 a od przyszłej niedzieli Msze św. według stałego porządku o godz. 700,830, 1000, 1115 dla dzieci, 1300 i 1800. Podczas Mszy św. o godz.1115 poświęcenie tornistrów. Zapraszamy uczniów klas I z rodzicami. Spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2017 przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w piątek 9 września o godz. 1800 w Kościele. Rodzice zgłaszają dzieci, które rozpoczną przygotowania do przyjęcia sakramentu Eucharystii.
 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 19 września Mszą św. o godz. 1800 i trwać będzie przez kolejne trzy poniedziałki i środy a zakończenie kursu w środę 5 października. Wszyscy, którzy chcą wstąpić w związek małżeński zobowiązani są do ukończenia takiego Kursu.
 5. Uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej odbędą się 10 i 11 września. Piesza Pielgrzymka swarzędzka wyrusza z naszej parafii 10 września po Mszy św. o godz. 700. Msza św. dla pielgrzymów w Dąbrówce w sobotę o godz. 1830. Powrót pielgrzymów w niedzielę. Zapisy u p. Stanisława Cierpińskiego dziś przed kościołem. Natomiast wyjazd autokaru do Dąbrówki Kościelnej spod kościoła w sobotę o godz. 1700, powrót do Swarzędza po wieczornej Mszy św. również w niedzielę o godz. 730, powrót do Swarzędza po niedzielnej Sumie Odpustowej.
 6. Pielgrzymka na odpust do Tulec wyjdzie w niedzielę 11.09. o godz. 830 z K- ła MB Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej. Suma odpustowa w Tulcach o godz. 1200 którą odprawi ks. bp Damian Bryl. Szczegółowy program odpustu na plakatach w gablocie.
 7. Dożynki sołeckie w Łowęcinie w niedzielę 4 września o godz. 1500 na placu za szkołą
 8. Parafialna pielgrzymka do Łagiewnik wyjazd z parkingu przy kościele w nocy z niedzieli na poniedziałek 5 września zbiórka o godz. 240
 9. W sobotę imieniny obchodzi ks. Bp Grzegorz Balcerek polecamy ks. bp. modlitwom parafian.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, i sobota miesiąca W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby w kościele – serdecznie zapraszamy rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy W piątek od godz.1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dzieci i młodzieży klasy I gimnazjum zapraszamy na Msze św. o godz. 1800 W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca i comiesięczny objazd chorych według listy pierwszopiątkowej od godz. 800. Osoby chore i starsze, które pragną przyjąć Komunię św. w domu prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
 11. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Betania” wznawia spotkania modlitewne 30.08. tj. we wtorek, początek o godz. 1730 adoracją Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. spotkanie na salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 Sierpień 2016 r.

 1. Bóg zapłać za prace wykonane na rzecz parafii, za ofiary przeznaczone na KUL i WT w Poznaniu, za ofiary na Caritas Diecezjalną, rolnikom i Panom Żywego Różańca za udział w Dożynkach Archidiecezjalno – Samorządowych w Gostyniu.
 2. W tym tygodniu w liturgii w środę święto św. Bartłomieja, a w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej, podczas Mszy św. akt oddania parafii NMP Królowej Polski. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Wpłaty na wrześniową pielgrzymkę do Łagiewnik można składać w Biurze Parafialnym. Jest jeszcze 1 wolne miejsce.
 4. Dożynki Gminne odbędą się w Gortatowie w sobotę 27 sierpnia o godz. 15.00. Natomiast Dożynki w Łowęcinie odbędą się w niedzielę 4 września o godz. 15:00.
 5. W dniach 4-11 września Wielki Odpust Narodzenia NMP w Tulcach. Szczegółowy program Odpustu na plakatach w gablocie.
 6. Uroczystość Odpustowa w Dąbrówce Kościelnej 10-11 września. Sumę Odpustową odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Od niedzieli 28 sierpnia zapisy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki Kościelnej – po każdej Mszy św. w salce przy kościele lub telefonicznie u p. Stanisława Cierpińskiego (tel. 601 55 89 94). Koszt pielgrzymki – 15 zł, w tym pełne ubezpieczenie uczestników.
 7. Na stoliku pod chórem znajduje się komunikat prewencyjny Poznańskiej Policji, która ostrzega przed przypadkami oszustw, których ofiarami stają się najczęściej osoby starsze.
 8. W sobotę do sprzątania proszę panie z VI Róży Różańcowej, p. Felicji Pluta.
 9. Przed kościołem do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 10. Zmarli:
  + Kazimierz Kujawski, zam. ul. Słowackiego, żył 62 lata.
  + Danuta Grek, zam. ul. Strzelecka, żyła 70 lat.
  + Beata Kułakowska, zam. Os. Zygmunta III Wazy, żyła 38 lat.

Ks. Dawid Wasielewski

Rok miłosierdzia

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 650533