Get Adobe Flash player
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za wspólną modlitwę Różańcową. Bóg zapłać za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wspólną modlitwę o pokój we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci komunijnych za udział w katechezie.
 2. Dziś przypada Światowa niedziela misyjna i początek tygodnia misyjnego. Ofiary składane w czasie Mszy św. przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. Nabożeństwo różańcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 4. W piątek odbędzie się spotkanie z rodzicami klas III przygotowujących się do bierzmowania początek o godz. 1800 w kościele.
 5. W Biurze parafialnym można zgłaszać wymienianki roczne i jednorazowe. Wymienianki jednorazowe można składać również do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem.
 6. W parafii jest wielu, którzy ze względu na stan zdrowia nie biorą udziału we Mszy św. niedzielnej. Szafarze po Mszach św. niedzielnych roznoszą komunię św. chorym. Kto w domu ma osobę chorą może zabrać dla niej ulotkę z informacją o posłudze szafarzy. Ulotki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie panów z Żywego Różańca.
 8. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Kantego we wtorek bł. Jakuba Strzemię, w środę św. Jana Pawła II.
 9. Parafialny zespół Caritas zaprasza chętnych w najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. 1600 do 1800 do salki przy kościele. Wydawane będą jabłka.
 10. W sobotę do sprzątania proszę panie z V Róży różańcowej p. Urszula Mielcarek
 11. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano i kalendarzyki kieszonkowe św. Wojciecha z informatorem o Mszach św.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Za wspólną modlitwę Różańcową. Bóg zapłać członkom Żywego Różańca za obecność na Mszy św. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
 2. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. rozprowadzane są przez Caritas „kremówki papieskie”. Dochód zasili parafialny zespół Caritas. Ofiara za jedną kremówkę 3 zł.
 3. Nabożeństwo różańcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W poniedziałek 13 października przypada 97 rocznica zakończenia objawień fatimskich. Serdecznie zapraszamy na Różaniec o godz. 1730 . Modlić się będziemy przy figurze Matki Bożej Fatimskiej o pokój na świecie.
 4. W piątek spotkanie III klas przygotowania do bierzmowania. Początek o godz. 1800 Mszą św. W tygodniu spotkania w grupach III klas gimnazjalnych wg ustalonych terminów. W przyszłym tygodniu w piątek 24 października odbędzie się spotkanie z rodzicami klas III przygotowujących się do bierzmowania.
 5. W Biurze parafialnym można zgłaszać wymienianki roczne i jednorazowe.
 6. W parafii jest wielu, którzy ze względu na stan zdrowia nie biorą udziału we Mszy św. niedzielnej. Szafarze po Mszach św. niedzielnych roznoszą komunię św. chorym. Kto w domu ma osobę chorą może zabrać dla niej ulotkę z informacją o posłudze szafarzy. Ulotki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 7. Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych w środę 15 października o godz. 1800.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
  - w poniedziałek bł. Honorata Koźmińskiego w środę św. Teresę od Jezusa 
  - w czwartek św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. 
  - w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego i sobotę patrona lekarzy i służby zdrowia św. Łukasza.
 9. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie członków Akcji Katolickiej w Domu AK przy ul. Św. Marcina. Zapraszamy nowych członków.
 10. W sobotę do sprzątania proszę panie z IV Róży różańcowej p. Irena Mielniczak.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za spowiedź I Piątkową.
 2. Można rezerwować intencje na rok 2015 r.
 3. Nabożeństwo różańcowe pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 4. W piątek spotkanie II klas przygotowania do bierzmowania. Początek o godz. 1800 Mszą św. W tygodniu spotkania w grupach III klas gimnazjalnych wg ustalonych terminów.
 5. W Biurze parafialnym można zgłaszać wymieniakni roczne.
 6. W najbliższą niedzielę 12 października obchodzić Będziemy Dzień Papieski. Przed kościołem zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po każdej Mszy św. rozprowadzane będą przez Caritas „kremówki papieskie”. Dochód zasili parafialny zespół Caritas. Ofiara za jedną kremówkę 3 zł.
 7. We wtorek wspomnienie NMP Różańcowej na Mszę św. zapraszam w szczególny sposób Panie i Panów z Żywego Różańca za których zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1800. Członkowie Żywego Różańca mogą w tym dniu zyskać odpust zupełny.
 8. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 1115 zapraszam dzieci Komunijne. Zostaną poświęcone Różańce. Spotkanie Rodziców dzieci komunijne w środę 15 października o godz. 1800
 9. W czwartek wspominamy bł. Wincentego Kadłubka
 10. W sobotę do sprzątania proszę panie z III Róży różańcowej p. Maria Błażejczyk

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za ofiary na KUL i WT oraz za ofiary składane na potrzeby parafii.
 2. Można rezerwować intencje na rok 2015 r.
 3. Rozpoczynamy miesiąc październik. Od środy pół godziny przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo Różańcowe. W środę o godz. 1700 spotkanie Pań z Żywego Różańca.
 4. Jutro święto św. Michała, Gabriela i Rafała. Imieniny obchodzi ks. Michał. Życzymy solenizantowi, wielu łask Bożych, dobrego zdrowia, pogody ducha i opieki św. patrona.
 5. W tym tygodniu wspominamy również św. Hieronima, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w czwartek św. Anioła Stróża a sobotę św. Franciszka z Asyżu.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630 dla dzieci i młodzieży. W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca po rannej Mszy św. Od godz. 800 objazd chorych według listy I piątkowej.
 7. W piątek spotkanie I klas przygotowania do bierzmowania. Początek o godz. 1800 Mszą św. Od tego tygodnia rozpoczynają się spotkania w grupach III klas gimnazjalnych.
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie panów z Żywego Różańca
 9. W sobotę do sprzątania proszę panie z II Róży różańcowej p. Zofii Nowak

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać za udział w dekanalnej pielgrzymce do Łagiewnik. Dziękujemy za wywiezienie odpadów z cmentarza.
 2. Można rezerwować intencje na rok 2015 r.
 3. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu
 4. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich pracowników mediów.
 5. Zebranie komitetu Rodziców I Komunijnych w poniedziałek 22 listopada po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu wspominamy św. Pio z Pietralciny w czwartek bł. Władysława z Gielniowa.
 7. W piątek modlimy się za dzieci nienarodzone. Dziękować będziemy za duchową adopcję.
 8. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie panów z Żywego Różańca
 9. W sobotę do sprzątania proszę panie z I Róży różańcowej.
 10. Zmarli: + Urszula Woźniak zm. Rynek żyła 63 lata

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 257384

Biuletyny

Facebook