Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
VI Niedziela Wielkanocna
21 maja 2017 r.

 1. Dziękuję za ofiary składane na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Dziękuję Rodzicom dzieci I Komunijnych za dar ołtarza, są to ornaty koloru czerwonego. Dziękuję za obecność w „białym tygodniu” i wspólną pielgrzymkę do Gostynia. Bóg zapłać za obecność na nabożeństwie fatimskim i udział w procesji.
 2. Dziś rocznica Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:15. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. dziękować będą za dar Eucharystii.
 3. W czwartek 25 maja w katedrze poznańskiej o godz.16:00 Ks. Abp. Metropolita Stanisław Gądecki udzieli święceń prezbiteratu ks. diakonowi Jakubowi Drosikowi synowi naszej parafii. Ks. Neoprezbiter odprawi Mszę św. prymicyjną w sobotę 27 maja o godz. 12:00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na te uroczystości.
 4. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Św. połączoną z nabożeństwem majowym.
 5. W piątek na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji nienarodzonych dzieci i ich rodziców.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W niedzielę 28 maja o godz. 19:00 zostanie przedstawiony Musical „Droga do Zmartwychwstania” dedykowany św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu dzieci z zespołu „Trzej Królowie”, oraz młodzieży z Parafii pw. Objawienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zbliża się nasz festyn parafialny, który w tym roku odbędzie się 11 czerwca. Wzorem lat ubiegłych w kościele są wystawione kosze, do których organizatorzy proszą wkładać nagrody rzeczowe.
 9. Zmarli: + Stanisława Wichłacz zam. ul. Rutkowskiego, żyła 81 lata.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
V Niedziela Wielkanocna
14 maj 2017 r.

 1. Dziękujemy za wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych. Za ofiary składane na rzecz parafii.
 2. Dziś Uroczystość I Komunii św. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30 i Msza św. komunijna o godz. 11:00 po południu o godz. 13:00 i 18:00. Otoczmy modlitwą dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swego serca. Od poniedziałku „Biały Tydzień”. Dzieci I Komunijne przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 po nim Msza św. W sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Gostynia. Zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 7:30. Msza św. w Gostyniu o godz. 10:00.
 3. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać. W czwartek 25 maja w katedrze poznańskiej ks. diakon Jakub Drosik przyjmie święcenia prezbiteratu.
 4. W przyszłą niedzielę I rocznica Komunii św. na Mszy św. o godz. 11:15. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. przyjdą w piątek o godz. 16:30 na próbę i do spowiedzi. W niedzielę na Mszy św. o godz. 11:15 podziękują Panu Bogu za 1 rok przyjmowania Chrystusa w Komunii św.
 5. W piątek zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania na majowe i Mszę św. o godz. 17:30.
 6. Nabożeństwa Fatimskie od maja do października każdego 13-go dnia miesiąca. Rozpoczną się o godz. 17:30 modlitwą różańcową, procesją światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła po czym Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 7. W niedzielę 28 maja o godz. 19:00 zostanie przedstawiony Musicial „Droga do Zmartwychwstania” dedykowany św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu dzieci z zespołu „Trzej Królowie”, oraz młodzieży z Parafii pw. Objawienia Pańskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 8. W poniedziałek 15 maja spotkanie katechetów po wieczornej Mszy św. na probostwie.
 9. Do sprzątania w sobotę poproszę panie z V Róży Różańcowej p. Mielcarek Urszuli.
 10. Zmarli:
  + Franciszek Strzykała zam. Łowęcin, żył 86 lat.
  + Brunon Baumgart zam. ul. Warszawska, żył 50 lat msza pogrzebowa w czwartek o godz. 10:00 i pochówek na cmentarzu w Gortatowie.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
IV Niedziela Wielkanocna
7 Maj 2017 r.

 1. Dziękuję za obecność na Mszach św. w uroczystość Królowej Polski, za uczestnictwo w nabożeństwach majowych.
 2. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc pół godziny przed Mszą św. wieczorną a w Gortatowie przy figurze Matki Bożej z Lourdes na terenie posesji P. Kosteckiego o godz. 19:00.
 3. Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.
 4. Młodzież klas II Gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w piątek na nabożeństwo majowe o godz.17:30 po czym Msza św. i konferencja.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w Domu AK przy ul. Św. Marcina. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.
 6. Zbliża się dzień I Komunii św., próby dzieci komunijnych będą odbywały się poniedziałek godz.16:30 grupa z soboty, grupa komunijna z niedzieli o godz. 18:40. Kolejne próby w tym samym porządku we wtorek 9 maja i środę 10 maja. W sobotę 13 maja spowiedź dla dzieci komunijnych od godz. 8:00. Uroczystość I Komunii św. I Grupa w sobotę o godz. 15:00 II grupa w niedzielę o godz.11:00. W związku z I Komunią św. w przyszłą niedzielę plan Mszy św. ulegnie zmianie, Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30 i 11:00 oraz 13:00 i 18:00. Msza św. z godz. 10:00 będzie o godz. 9:30.
 7. W przyszłą sobotę przypada 100 rocznica objawień fatimskich, dziękować będziemy za przesłanie Matki Bożej przekazane przez dzieci fatimskie.
 8. W niedzielę 28 maja o godz. 19:00 zostanie przedstawiony Musicial „Droga do Zmartwychwstania” dedykowanemu św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu dzieci z zespołu „Trzej Królowie”, oraz młodzieży z Parafii pw. Objawienia Pańskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie Zelatorek Żywego Różańca
 10. Zmarli: + Łucjan Przybylski zam. ul. Działkowa żył lat 82 dawniej św. Marcina

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna

30 Kwietnia 2017 r.

1. Dziękuję wszystkim za ofiary na Caritas Archidiecezjalną na Syrię, za prowadzenie nowenny do Miłosierdzia Bożego, Panom z Żywego Różańca za rozebranie Grobu Pańskiego, za modlitwę w piątek w intencji nienarodzonych dzieci.

2. Od poniedziałku nabożeństwa majowe przez cały miesiąc pół godziny przed Mszą św. wieczorną a w Gortatowie przy figurze Matki Bożej z Lourdes na terenie posesji P. Kosteckiego o godz. 19:00

3. We środę Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00; 11:00 i 18:00;

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobót miesiąca i od godz. 8:00 objazd chorych według listy pierwszopiątkowej. Młodzież klas I Gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz.17:30 po czym Msza św.

5. Zbliża się dzień I Komunii św., próby dzieci komunijnych będą odbywały się w czwartek 4 maja  godz.16:30 grupa z soboty, grupa komunijna z niedzieli o godz. 18:45. Kolejne próby w tym samym porządku w piątek 5 maja, poniedziałek 8 maja, wtorek 9 maja i środę 10 maja. Obecność dzieci obowiązkowa. Rodzicom dzieci Komunijnych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Gostynia przypominamy o wpłacaniu katechetkom należności za pielgrzymkę.

6. Odnowa w Duchu św. zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 21 maja. Wyjazd o godz. 4:00 z parkingu przy kościele. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy przy krzyżu po Mszach św. proszę podać PESEL.

7. W przyszła niedzielę spotkanie Panów z Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:30

8. W sobotę po rannej Mszy św. proszę panie z IV róży Różańcowej p. Ireny Mielniczak.

9. Zmarli:

+ Stefan Przybylski – zam. ul. Żytnia, żył 77 lat.

+ Alicja Kucharska- zam. ul. Słowackiego, żyła 65 lat.

 

Ks. Aleksander Brzeziński proboszcz

 

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
16 kwietnia 2017 r.

 1. Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w marszu dla Jezusa, oraz w drodze Krzyżowej w niedzielę Palmową, tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jej zorganizowanie i przeprowadzenie. Dziękuję za zaangażowanie się w przygotowanie grobu Pańskiego. Młodzieży za przeprowadzenie czuwania w Wielki Piątek, szafarzom, ministrantom i lektorom za służbę przy ołtarzu. Wszystkim za obecność i uczestnictwo w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i daninę diecezjalną.
 2. W poniedziałek II Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
 3. W piątek w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach.
 4. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Ofiary zostaną przekazane przez Caritas. Wielkopostne skarbonki Caritas dzieci przyniosą w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:15
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego trwa do przyszłej niedzieli pół godziny przed wieczorną mszą św.
 6. Spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum w piątek o godz. 18:00.
 7. Do sprzątania kościoła proszę panie z III Róży Różańcowej p. Marii Błażejczyk w sobotę po rannej mszy św.
 8. Parafialny Zespól „Caritas” dziękuję wszystkim parafianom, którzy wsparli akcję „Radosne święta Zmartwychwstania Pańskiego”. Tym razem pomocą objęto osoby starsze i samotne. Przygotowano łącznie 40 paczek, z czego 20 z artykułami spożywczymi i 20 z owocami i słodyczami. Zespół „Caritas” składa również podziękowania wszystkim tym, którzy złożyli datki do skrzynek w Niedzielę Palmową. Zebrane fundusze pozwolą wysłać grupę dzieci na kolonie letnie. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.
 9. Przed Kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego
 10. Zmarł: śp. Zdzisław Skrzypczak zam. ul. Podgórna, żył 74 lata

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 816678