Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
XI Niedziela Zwykła
17 czerwca 2018 r.

 1. Bóg zapłać organizatorom, woluntariuszom, sponsorom, artystom, wszystkim którzy nas odwiedzili i wsparli w organizacji festynu, oraz parafiankom za dostarczenie ciast. Za wspólną pielgrzymkę do Kodnia.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu. oraz Szkoły katolickie
 3. Archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Tulec pod hasłem „Wojownicy Maryi napełnieni Duchem Świętym”. Początek dziś Mszą św. o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Bryla.
 4. Centralne obchody jubileuszu 1050 - lecia biskupstwa w Polsce odbędą się w dniach 22-24 czerwca w Poznaniu. 22 czerwca rozpocznie się świętowanie z Maryją w Cudy Wielmożną o godz.17:00 – Procesją ze Wzgórza Przemysła do poznańskiej fary o godz. 18:00 – Eucharystia i czuwanie modlitewne. 22.czerwca o godz. 11:00 spotkanie wspólnot i stowarzyszeń. O godz. 13.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej z fary do katedry. O godz. 17:00 – Eucharystia jubileuszowa z udziałem Legata Papieskiego kard. Dominika Duki; O godz. 20:30 niezwykły koncert Il Divo na Ostrowiu Tumskim. W niedzielę o godz. 13:00 uroczysta Msza św. dla rodzin w katedrze. Zachęcamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 5. Z dniem 25.05.2018 r. weszły w życie nowe przepisy unijne dotyczące ochrony danych osobowych. W związku z tym wszelkie dokumenty wydawane w biurze parafialnym mogą być przekazywane tylko osobom zainteresowanym lub ich prawnym opiekunom na podstawie przedstawionego dowodu tożsamości. Osoby, które mieszkają na terenie parafii, a nie są zapisane w kartotece parafialnej, uznawane są za niezwiązane ze wspólnotą parafialną, stąd nie możemy przetwarzać ich danych, a co za tym idzie nie mogą liczyć na żadne zaświadczenia ze strony parafii.
 6. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania poproszę Panie z VII Róży Różańcowej

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
X Niedziela Zwykła
10 czerwca 2018 r.

 1. Bóg zapłać za udział w oktawie Bożego Ciała i na zakończeniu oktawy wszystkim, którzy rozstawili ołtarze, Odnowie w Duchu Świętym, Paniom i Panom z Żywego Różańca, organizatorom festynu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom niosącym baldachim i asyście, szafarzom, ministrantom. Bóg zapłać za wspólna modlitwę w Uroczystość NSP Jezusa. Bóg zapłać za ofiary składane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej. Dziękuję za udział w bierzmowaniu młodzieży, katechetom za ich przygotowanie.
 2. Dziś nasz festyn parafialny, który odbędzie na placu za domem katechetycznym. Początek o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę wyjazd na pielgrzymkę do Kodnia o godz. 5:00 z parkingu przy kościele.
 4. W zakrystii do nabycia album z peregrynacji obrazu św. Józefa. Znajduje się w nim relacja z naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu oraz Szkoły katolickie
 6. Archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Tulec pod hasłem „Wojownicy Maryi napełnieni Duchem Świętym” w niedzielę 17 czerwca. Msza św. o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Bryla.
 7. 22 czerwca w Poznaniu odbędzie się niezwykły koncert Il Divo w niezwykłej lokalizacji Ostrowa Tumskiego. Rzeka Warta zostanie wykorzystana do oprawy całego przedsięwzięcia. Koncert uświetni jubileusz 1050 – lecia Archidiecezji Poznańskiej – pierwszego biskupstwa w Polsce. Są jeszcze bezpłatne wejściówki, które można odbierać u ks. proboszcza.
 8. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania poproszę Panie z VI Róży Różańcowej p. Felicji Pluty.
 9. Zmarli:
  + Janusz Woniaczuk zam. ul. Wrzesińska, żył 61
  + Władysław Ogonowski zam. Os. Dąbrowszczaków, żył 72 lata

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
IX Niedziela Zwykła
3 czerwca 2018 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Uroczystości Bożego Ciała, paniom z Żywego Różańca za rozstawienie ołtarza przy figurze Matki Bożej i panom z Żywego Różańca za przygotowanie ołtarza na Rynku, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie liturgicznej, szafarzom.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki prosimy o rzucanie kwiatów. Przy wejściu ustawiony jest kosz do którego prosimy wrzucać płatki kwiatów dla dziewczynek. W środę 6 czerwca ze względu na bierzmowanie procesja po rannej Mszy św. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 1800 z procesją do czterech ołtarzy o rozstawienie, których prosimy: I – przy krzyżu Odnowa w Duchu św.; II – przy organistówce, Panowie z Żywego Różańca; III przy figurze Matki Bożej, Panie Żywego Różańca i IV - przy kaplicy, organizatorzy i woluntariusze Festynu Parafialnego.
 3. Dziś przypada XI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.
 4. W środę 6 czerwca podczas Eucharystii o godz. 18:00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Próby liturgiczne przed przyjęciem sakramentu: w poniedziałek, 4 czerwca i we wtorek, 5 czerwca po wieczornej Mszy św. Na drugą próbę kandydaci przychodzą ze swoimi świadkami do bierzmowania.
 5. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Akt wynagradzający przy Figurze Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasz festyn parafialny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 czerwca na placu za domem katechetycznym. Początek o godz. 14:00. Zwracamy się również z prośbą do naszych parafian, pań i panów, o upieczenie ciast na festyn, bez mas z surowymi jajkami. Każde przyniesione ciasto weźmie udział w konkursie wypieków - czekają cenne nagrody. Blachy z ciastem prosimy przynosić w niedzielę od godz. 10.00 do salki przy biurze parafialnym. Już dzisiaj wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na festyn
 7. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Kodnia. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapisywanie się w Biurze parafialnym. Prosimy o wpłaty w Biurze parafialnym.
 8. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło". Ma ona na celu wsparcie osób, tych, które mają problemy z opłacaniem rachunków za energię. Najczęściej są to rodziny wielodzietne, chorzy, bezrobotni. W ramach tej akcji przy współpracy z firmą Elektro Recykling chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii. Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich do salki Caritas przy kościele od poniedziałku 4 czerwca do środy 6 czerwca w godz. 17:00 do godz.17:30.
 9. W zakrystii do nabycia album z peregrynacji obrazu św. Józefa. Znajduje się w nim relacja z naszej parafii.
 10. Pielgrzymka mężczyzn do Tulec odbędzie się 17 czerwca.
 11. Zmarli:
  + Bożena Stęczniak, żyła lat 74 zam. ul. Piaski
  + Halina Woźniak, żyła lat 62zam. ul. Zamkowa

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 619935