Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Najświętszej Trójcy
22 Maj 2016 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na Seminarium i na Światowe Dni Młodzieży. Dziękujemy rodzicom dzieci Komunijnych za dar z okazji I Komunii, obrusy na ołtarze, oraz za wspólną pielgrzymkę do Lichenia.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 700 i 830 w naszym kościele. Procesja wyruszy o godz. 1000 z kościoła p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Poznańskiej do naszego kościoła. Przy II ołtarzu w parku przy ul. Dworcowej Msza św. O ustawienie ołtarzy prosimy te same grupy co w ubiegłym roku. Wieczornej Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała nie będzie. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św. W oktawie Bożego Ciała po wieczornych Mszach św. procesja Eucharystyczna. W następną niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 1000.
 3. Parafialny Festyn „Wesoła rodzina u św. Marcina” odbędzie się 12 czerwca. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy. Zachęcamy również drogich parafian do ofiarowania różnych nowych upominków, które zasilą festynową pulę nagród – w kościele przy wejściach są ustawione specjalne kosze. W związku ze zbliżającym się festynem parafialnym zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i nr 4 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. " Wesoła rodzina u św. Marcina" Prace będą odbierać panie katechetki do 7 czerwca i udzielą również szczegółowych informacji.
 4. W przyszły piątek zapraszamy na Mszę św. wszystkich obrońców życia.
 5. W poniedziałek 30 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej członków i sympatyków.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
15 maj 2016 r.

 1. Dziękujemy za wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych. Za ofiary składane na rzecz parafii.
 2. Dziś Uroczystość I Komunii św. Msze św. o godz.. 700, 830, 930 i Msza św. komunijna o godz. 1100 po południu o godz. 1300 i 1800. Otoczmy modlitwą dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Chrystusa do swego serca. Od poniedziałku „Biały Tydzień”. Dzieci I Komunijne przychodzą na nabożeństwo Majowe o godz. 1730 po nim Msza św. W czwartek wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 730 .
 3. W czwartek w katedrze poznańskiej ks. diakon Jakub Drosik przyjął święcenia. Ks. Diakonowi życzymy błogosławieństwa Bożego na drodze posługi kapłańskiej. Dziś przeżywamy niedzielę powołań i pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Przed kościołem ks. diakon zbierać będzie ofiary na rzecz Seminarium.
 4. Dziś składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 5. Jutro w poniedziałek święto Zielonych Świątek, NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1630 i 1800
 6. W przyszłą niedzielę I rocznica Komunii św. na Mszy św. o godz. 1115. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. przyjdą w sobotę o godz. 900 do spowiedzi. W niedzielę na Mszy św. o godz. 1115 podziękują Panu Bogu za 1 rok przyjmowania Chrystusa w Komunii św.
 7. Parafialny Festyn „Wesoła rodzina u św. Marcina” odbędzie się 12 czerwca. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy. Zachęcamy również drogich parafian do ofiarowania różnych nowych upominków, które zasilą festynową pulę nagród - od przyszłej niedzieli będą ustawione w kościele przy wejściach specjalne kosze. Zapraszamy także chętne dzieci, młodzież i dorosłych, którzy pragną zostać wolontariuszami na festynie, na spotkanie 20 maja o godz. 1900 w domu katechetycznym.
 8. W piątek zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum, przygotowującą się do bierzmowania na majowe i Mszę św. o godz. 1730.
 9. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 10. Do sprzątania w sobotę poproszę panie z IX Róży Różańcowej .

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
V Niedziela Wielkanocna
24 Kwietnia 2016 r.

 1. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w obchodach Jubileuszu Chrztu Polski, za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii.
 2. Dziś przed kościołem odpowiadając na apel papieża Franciszka, zbierane będą ofiary na Ukrainę. Za ofiarność Bóg zapłać.
 3. Zbliża się dzień I Komunii św., próby dzieci komunijnych będą odbywały się od środy 4 maja o godz.1630 grupa z soboty, grupa komunijna z niedzieli o godz. 1830. Kolejne próby w tym samym porządku w czwartek 5 maja, poniedziałek 9 maja, wtorek 10 maja. Obecność dzieci obowiązkowa. Rodzicom dzieci Komunijnych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lichenia przypominamy o wpłacaniu katechetkom należności za pielgrzymkę.
 4. Odnowa w Duchu św. zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 21 maja. Wyjazd o godz. 400 z parkingu przy kościele. Koszt pielgrzymki 65 zł. Zapisy przy krzyżu po Mszy św. proszę podać PESEL.
 5. Pielgrzymka do Lichenia odbędzie się 19 maja, koszt pielgrzymki 35 zł. Chętni mogą zgłaszać się w Biurze Parafialnym do zapisu potrzebny jest PESEL jest jeszcze 10 miejsc wolnych.
 6. W piątek na wieczorną Mszę zapraszamy serdecznie wszystkich obrońców życia. Modlić się będziemy za rodziców oczekujących potomstwa i za nienarodzone dzieci.
 7. We wrześniu od 5 do 7 w roku Miłosierdzia udamy się na pielgrzymkę do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wieliczki koszt pielgrzymki 470 zł od osoby. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 8. Parafialny zespół młodzieżowy zaprasza do współpracy osoby, które lubią i potrafią śpiewać. Próby zespołu odbywają się w czwartki o godz. 1900 w Domu Katechetycznym - zainteresowanych dołączeniem do grupy Septem serdecznie zapraszamy.
 9. Do końca kwietnia trwają zapisy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Zapisy i dodatkowe informacje - u ks. Dawida.
 10. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę panie z VIII róży Różańcowej p. Danuty Wielickiej
 11. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że kleryk Jakub Drosik, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia diakonatu w Poznaniu, dnia 12 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mających otrzymać święcenia oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
III Niedziela Wielkanocna
10 Kwietnia 2016 r.

 1. Dziękuję za ofiary na Caritas, dzieciom za złożenie skarbonek oraz za składaną daninę diecezjalną, za ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 2. W Tym tygodniu Uroczystości 1050 lecia chrztu Polski, które rozpoczną się w czwartek w Gnieźnie. Dziękując Bogu za łaskę chrztu naszego narodu będziemy uczestniczyli w sobotę w Uroczystościach na Stadionie w Poznaniu. Ci którzy nie będą brali udziału osobiście mogą uczestniczyć oglądając transmisje w mediach.
 3. Pielgrzymka do Lichenia odbędzie się 19 maja, koszt pielgrzymki 35 zł. Chętni mogą zgłaszać się w Biurze Parafialnym do zapisu potrzebny jest PESEL.
 4. We wrześniu od 5 do 7 w roku Miłosierdzia udamy się na pielgrzymkę do Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wieliczki koszt pielgrzymki 470 zł od osoby. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 5. W piątek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy młodzież kl. III gimnazjum.
 6. W poniedziałek 11 kwietnia po wieczornej Mszy św. w Domu Akcji Katolickiej odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
 7. W środę 20 kwietnia odbędzie się po Mszy św. wieczornej zebranie dla Komitetu Rodziców Dzieci I Komunijnych.
 8. Parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych dysponuje jeszcze biletami na obchody Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski na uroczystości na stadionie INEA w Poznaniu. Chętni mogą zgłaszać się u ks. proboszcza.
 9. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania kościoła proszę panie z VII Róży Różańcowej p. Bożeny Chałupka
 10. Zmarli: + Sylwester Mielniczak zam. w Swarzędzu os. Zygmunta III Wazy żył 90 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
II Niedziela Wielkanocna
Miłosierdzia Bożego
3 Kwiecień 2016 r.

 1. Serdecznie dziękuję za prowadzenie nowenny do Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za ofiary złożone na KUL i WT oraz daninę diecezjalną.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 wszystkich Obrońców Życia.
 4. Jutro spotkanie Pań z Żywego Różańca o godz. 1700. W przyszłą niedzielę natomiast o godz. 830 spotkanie Zelatorek Żywego Różańca Pań.
 5. Dzieci I Komunijne przyjdą do kościoła z rodzicami w sobotę 9 kwietnia o godz. 845. O godz. 900 przystąpią po raz pierwszy do sakramentu spowiedzi. Dzieci przynoszą karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz nr Szkoły i klasy.
 6. W piątek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy młodzież kl. II gimnazjum.
 7. Pielgrzymka do Lichenia odbędzie się 19 maja, koszt pielgrzymki 35 zł. Chętni mogą zgłaszać się w Biurze Parafialnym do zapisu potrzebny jest PESEL.
 8. Przed kościołem do nabycie nowy nr Przewodnika Katolickiego.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Rok miłosierdzia

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 565649