Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 sierpnia 2017 r.

 1. Bóg zapłać za prace wykonane na rzecz parafii.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.
 3. We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:15 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 4. W sobotę, 19 sierpnia, w Gortatowie Msza św. dożynkowa o godz. 16:30.
 5. Na koronację M. B. Literackiej do Buku 10 września wyjedzie autokar z naszej parafii. Chętni mogą zapisać się w Biurze Parafialnym. Koszty wyjazdu pokrywa parafia.
 6. Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej odbędą się w dniach 9 i 10 września. Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja, ks. Arcybiskup Henryk Muszyński.
 7. Przed kościołem do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.
 8. Zmarli:
  + Rajmund Cichocki, zam. ul. Wiejska, żył 70 lat.
  + Jolanta Konieczna, zam. Os. Dąbrowszczaków, żyła 71 lat.
  + Regina Krych, zam. Łowęcin, żyła 91 lat – Msza św. pogrzebowa w poniedziałek, 14.08.2017, o godz. 9:00, pochowanie na cmentarzu w Gortatowie.

ks. Dawid Wasielewski

Ogłoszenia Parafialne
NIEDZIELA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
6 sierpnia 2017 r.

 1. Bóg zapłać za prace wykonane ma rzecz parafii oraz za udział w spowiedzi pierwszopiątkowej.
 2. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w czwartek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 3. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM w Poznaniu i szkoły katolickie. W przyszłą niedzielę o godz. 17:15 różaniec i procesja z figurą M.B.Fatimskiej, a po procesji wieczorna Msza św.
 4. Episkopat polski apeluje, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych. Serdecznie zachęcamy do powstrzymania się od picia wódki, piwa czy wina. Niech stanie się to dobrowolnym, duchowym darem dla dzieci cierpiących z powodu alkoholizmu swoich rodziców.
 5. Na koronację M. B. Literackiej do Buku 10 września wyjedzie autokar z naszej parafii. Chętni mogą zapisać się w Biurze Parafialnym. Koszty wyjazdu pokrywa parafia.
 6. Przygotowywane są obchody stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Planowane jest również imienne upamiętnienie Powstańców spoczywających na naszym cmentarzu. W gablocie została umieszczona lista Powstańców sporządzona przez swarzędzkie Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Prosimy zainteresowane rodziny o zgłaszanie tych osób, które brały czynny udział w powstaniu i spoczywają na naszym cmentarzu, a nie znalazły się na tej liście. Prosimy kontaktować się z ks. proboszczem lub dyrektorem Biblioteki Gminnej panią Sławką Nawrocką, bądź też z kołem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.
 7. W niedzielę 13 sierpnia w Swarzędzu odbędzie się XVII Światowy Przegląd Folkloru „Integracje”. Wystąpią zespoły m. in. z Chin, Meksyku, Polski, Rosji i Ukrainy. Część zespołów zaprezentuje się przed naszym kościołem po Mszy św. o godz. 11:15. Uroczysty koncert wszystkich grup odbędzie się o godz. 18:00 na Scenie nad Jeziorem Swarzędzkim. Informacje na plakatach w gablotach.
 8. W sobotę po Mszy o godz. 7:30 do sprzątania kościoła proszę panie z II Róży Różańcowej p. Zofii Nowak.
 9. Przed kościołem do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

ks. Dawid Wasielewski

Ogłoszenia Parafialne
XVII Niedziela Zwykła
30 lipiec 2017 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji św. Krzysztofa na misje.
 2. We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego bp. we wtorek można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli we wszystkich kościołach parafialnych dla siebie lub dla zmarłego za nawiedzenie kościoła i zmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 3. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya a w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo I sobót miesiąca.
 5. Episkopat polski apeluje, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych. Serdecznie zachęcamy do powstrzymania się od picia wódki, piwa czy wina. Niech stanie się to dobrowolnym, duchowym darem dla dzieci cierpiących z powodu alkoholizmu swoich rodziców.
 6. Na koronację M. B. Literackiej do Buku 10 września wyjedzie autokar z naszej parafii. Chętni mogą zapisać się w Biurze Parafialny
 7. Przygotowywane są obchody stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Planowane jest również imienne upamiętnienie Powstańców spoczywających na naszym cmentarzu. W gablocie została umieszczona lista Powstańców sporządzona przez swarzędzkie Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Prosimy zainteresowane rodziny o zgłaszanie tych osób, które brały czynny udział w powstaniu i spoczywają na naszym cmentarzu a nie znalazły się na tej liście.
  Prosimy kontaktować się z ks. proboszczem lub dyrektorem Biblioteki Gminnej panią Sławką Nawrocką lub pod adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź też z kołem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 8. Zmarli:
  + Zofia Janiszewska , zam. Os. Zygmunta III Wazy , żyła 87 lat
  + Stefania Cieślak, zam. Jasin ul. Wiejska , żyła 84 lata
  +Cecylia Gabryś, zam. Os. Zygmunta III Wazy , żyła 79 lat
  + Marian Majchrzak, zam. Gortatowo, żył 70 lat; Msza św. pogrzebowa we wtorek godz. 11:00 pogrzeb po Mszy św. na cmentarzu w Gortatowie.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XVI Niedziela Zwykła
23 lipiec 2017 r.

 1. Bóg zapłać za prace wykonane na rzecz parafii
 2. W okresie letnim Msze św. poranne w ciągu tygodnia o godz. 7:30. i wieczorem o godz. 18:00 W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
 3. Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 4. We wtorek święto św. Jakuba Ap. w środę rodziców NMP św. Joachima i Anny a w sobotę św. Marty.
 5. Przygotowywane są obchody stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Planowane jest również imienne upamiętnienie Powstańców spoczywających na naszym cmentarzu. W gablocie została umieszczona lista Powstańców sporządzona przez swarzędzkie Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Prosimy zainteresowane rodziny o zgłaszanie tych osób, które brały czynny udział w powstaniu i spoczywają na naszym cmentarzu a nie znalazły się na tej liście. Prosimy kontaktować się z ks. proboszczem lub dyrektorem Biblioteki Gminnej panią Sławką Nawrocką lub pod adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź też z kołem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 6. W piątek po wieczornej mszy św. do sprzątania poproszę Panie z I Róży Różańcowej p. Barbary Jasickiej.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XV Niedziela Zwykła
16 lipiec 2017 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Mszy św. Jubileuszowej O. Leona Chałupki, za procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej, Paniom i Panom z Żywego Różańca za adorację i różaniec w Katedrze, za prace wykonane na rzecz parafii
 2. Wymienianki Roczne za zmarłych o godz. 13:00 w czasie letnim odczytywane są przed Mszą św. o godz. 11:15 .
 3. W środę przed wieczorną Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę i niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 5. W tym tygodniu wspominamy bł. Czesława i w sobotę św. Marie Magdalenę.
 6. Zmarli: + Iwona Janus zam. ul. Rutkowskiego, żyła 65 lat.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 877840