Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Bpa w Swarzędzu

Archidiecezja Poznańska

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Parafialne
XII Niedziela Zwykła
19 czerwiec 2016 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary na KUL i WT w Poznaniu. Bóg zapłać organizatorom, woluntariuszom, sponsorom, parafianom którzy przygotowali wypieki, oraz wszystkim za obecność i dobrą atmosferę.
 2. Nabożeństwo ku czci NSPJ codziennie przed wieczorną Mszą św.
 3. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Tradycyjnie na początku lipca wyrusza Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze. Informacje dodatkowe u ks. Dawida
 5. Spotkanie członków i sympatyków AK w poniedziałek 20 czerwca po Mszy św. wieczornej w Domu AK Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby zaangażować się bardziej w działalność w kościele.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego klas VI ze Szkoły Podstawowej nr I Msza św. o godz. 1000
 7. Zmarli:
  + Józef Dwornik zam. Os. Władysława IV żył 80 lat
  + Sabina Żurczak zam. Os. Dąbrowszczaków żyła 65 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
XI Niedziela Zwykła
12 czerwiec 2016 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej oraz składane na rzecz parafii i za wykonane prace.
 2. Nabożeństwo ku czci NSPJ codziennie przed wieczorną Mszą św.
 3. Dziś festyn parafialny pt. "Wesoła rodzina u św. Marcina" zapraszamy wszystkich od godz. 1400 na plac za probostwem.
 4. W piątek zapraszamy młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania na Msze św. wieczorną
 5. Dziś zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu
 6. Zmarli: + Stefan Janicki zam. Swarzędz ul. Zamkowa żył 82 lata

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
X Niedziela Zwykła
5 czerwiec 2016 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na zakończenie Uroczystości Bożego Ciała i NSPJ , Paniom i Panom z Żywego Różańca, Odnowie W Duchu Św., organizatorom festynu za rozstawienie ołtarzy, Panom niosącym baldachim i asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie liturgicznej, szafarzom, wszystkim za obecność Bóg zapłać.
 2. Dziś w całej Polsce święto Dziękczynienia pod hasłem „Chrzest Darem Miłosierdzia”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, nabożeństwo do NSPJ przed wieczorną Mszą św.
 4. Zapraszamy wszystkich na nasz festyn parafialny pt. "Wesoła rodzina u św. Marcina" już w przyszłą niedzielę, 12 czerwca, od godz. 1400 Zwracamy się również z uprzejmą prośbą do naszych parafianek i parafian o upieczenie ciast na festyn, bez mas z surowymi jajkami. Ciasta prosimy przynosić w dniu festynu do biura parafialnego od godz. 1000. Każda przyniesiona blacha ciasta weźmie udział w konkursie wypieków - czekają cenne nagrody. Już dzisiaj wszystkim serdecznie dziękujemy.
 5. W przyszły piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas II gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania.
 6. Spotkanie Pań Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 1700 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Zelatorek Żywego Różańca.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i WT w Poznaniu
 8. Zmarli: + Marian Kotlarczyk zam. Swarzędz ul Wrzesińska, żył lat 80

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
IX Niedziela Zwykła
29 maja 2016 r.

 1. Bóg zapłać za obecność na Uroczystości Bożego Ciała, Paniom z Żywego Różańca za rozstawienie ołtarza przy figurze Matki Bożej i Panom z Żywego Różańca za przygotowanie ołtarza na Rynku, chórowi Akord, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony i sztandary, służbie liturgicznej, szafarzom, panom niosącym baldachim.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, dziewczynki prosimy o rzucanie kwiatów. Przy wejściu ustawiony jest kosz do którego prosimy wrzucać płatki kwiatów dla dziewczynek. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 1800 z procesją do czterech ołtarzy o rozstawienie, których prosimy: I – przy krzyżu Odnowa w Duchu św.; II – przy organistówce, Panowie z Żywego Różańca; III przy figurze Matki Bożej, Panie Żywego Różańca i IV - przy kaplicy, Organizatorzy i woluntariusze Festynu Parafialnego.
 3. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i Akt wynagradzający przy Figurze Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz urządzania zabaw.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek o godz. 1630. Spotkanie młodzieży I klasy gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania po wieczornej Mszy św. W sobotę nabożeństwo I Sobót miesiąca. Objazd chorych od godz. 800 według listy I piątkowej.
 5. W niedzielę 12 czerwca w naszej parafii odbędzie się festyn "Wesoła Rodzina u św. Marcina" na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Festyn rozpocznie się o godz. 1400 na terenie za domem katechetycznym. W związku z festynem zachęcamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. Wesoła Rodzina u św. Marcina. Bliższe informacje udzielą panie katechetki. Pod chórem wystawiony jest kosz do którego można składać fanty. Zostaną one przeznaczone na festyn.
 6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce święto Dziękczynienia pod hasłem „Chrzest Darem Miłosierdzia”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca
 8. Do sprzątania w sobotę po rannej Mszy św. proszę Panie z X Róży Różańcowej p. Jolanty Jóźwiak
 9. Zmarli:
  + Łukasz Florecki zam. ul. Gagarina, żył 35 lat
  + Maria Szymaniak zam. Rynek, żyła 94 lata
  + Halina Jóźwiak zam. Zygmunta III Wazy, żyła lat 76

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Ogłoszenia Parafialne
Niedziela Najświętszej Trójcy
22 Maj 2016 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na Seminarium i na Światowe Dni Młodzieży. Dziękujemy rodzicom dzieci Komunijnych za dar z okazji I Komunii, obrusy na ołtarze, oraz za wspólną pielgrzymkę do Lichenia.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 700 i 830 w naszym kościele. Procesja wyruszy o godz. 1000 z kościoła p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Poznańskiej do naszego kościoła. Przy II ołtarzu w parku przy ul. Dworcowej Msza św. O ustawienie ołtarzy prosimy te same grupy co w ubiegłym roku. Wieczornej Mszy św. w uroczystość Bożego Ciała nie będzie. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św. W oktawie Bożego Ciała po wieczornych Mszach św. procesja Eucharystyczna. W następną niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 1000.
 3. Parafialny Festyn „Wesoła rodzina u św. Marcina” odbędzie się 12 czerwca. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy. Zachęcamy również drogich parafian do ofiarowania różnych nowych upominków, które zasilą festynową pulę nagród – w kościele przy wejściach są ustawione specjalne kosze. W związku ze zbliżającym się festynem parafialnym zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i nr 4 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. " Wesoła rodzina u św. Marcina" Prace będą odbierać panie katechetki do 7 czerwca i udzielą również szczegółowych informacji.
 4. W przyszły piątek zapraszamy na Mszę św. wszystkich obrońców życia.
 5. W poniedziałek 30 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej członków i sympatyków.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

Rok miłosierdzia

Msze Św.

Niedziela:
700, 830,1000,1115,1300,1800

w dni powszednie:
700, 1800


Biuro parafialne

poniedziałek 9.00 - 11.00;

środa 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

piątek 9.00 - 11.00,

16.00 - 18.00

 

Pary narzeczonych:

środa 16.00 - 18.00

piątek 16.00 - 18.00

Nabożeństwa

Roraty:
godz. 18.00 

 

Gorzkie żale:
godz. 17.15

 

Droga Krzyżowa:
Dzieci - 1630
Dorośli i Młodzież - 1730

 

Nabożeństwa Majowe:
godz.1730

 

Nabożeństwa czerwcowe:
Po Mszy wieczornej

 

Nabożeństwa Różańcowe:
godz.1730 (dzieci poniedziałki, środy i piątki)

Facebook

Biuletyny

Statystyki

Odsłon : 587281