Get Adobe Flash player
 1. Dziękujemy za dary żywnościowe dla dzieci naszej parafii. Dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 1300 złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji dzieci nienarodzonych.
 3. Msze św. Roratnie do NMP. w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 700 we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800.
 4. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 700, 830,1000, 1600 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Łaski do 1800 . Na Mszy św. o godz. 1800 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym. W środę natomiast spotkanie rodziców dzieci o godz. 1800. Po Mszy św. katecheza dla rodziców dzieci komunijnych.
 5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie zelatorek Żywego Różańca 9 grudnia po Wieczornej Mszy św. W każdą środę o godz. 1700 odmawiany jest w naszym kościele różaniec zachęcamy do włączenia się w tą modlitwę.
 6. Młodzież II klasy gimnazjum zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 1800.
 7. W salce przy kościele i Biurze parafialnym można nabywać Świece „Caritas” duże za 12 zł i małe za 6 zł. Można również zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. W następną niedzielę ministranci będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę.
 8. Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. Rodziców ministrantów zapraszamy na spotkanie w czwartek 11 grudnia po wieczornej Mszy św.
 10. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania proszę panie z XII Róży różańcowej p. Jolanty Jóźwiak
 11. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki”
 12. Spowiedź w dekanacie:
  w poniedziałek 15.12. Tulce,
  wtorek 16.12. Biskupice i Uzarzewo;
  środa 17.12. Kobylnica i MB Wspomożenia Wiernych;
  czwartek 18.12. Swarzędz MB Miłosierdzia i św. Józefa;
  piątek 19.12. Swarzędz św. Marcin 
  i sobota 20.12. J.CH. Jedynego Zbawiciela.

  Szczegółowy program podamy w przyszła niedzielę.
 13. Zmarli
  + Maciej Kapciak z Łowęcina ul. Sarbinowskiej żył 31 lat

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Dziękuję za wszystkie prace wykonane na rzecz parafii. Rodzicom dzieci komunijnych za obecność na środowej katechezie. Za obecność w piątek na Mszy św. w intencji nienarodzonych dzieci.
 2. Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Od poniedziałku rozpoczniemy Msze św. Roratnie do NMP. W tym roku Msze Roratnie będą w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 700 we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800. Szczególnie zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych, aby z Maryją przygotować się na święta Bożego Narodzenia. W czasie rorat wśród dzieci będą rozlosowane figurki Matki Bożej, prosimy o przygotowanie gwiazdek z imieniem i nazwiskiem. W nowym nr Małego przewodnika katolickiego są wycinanki na roraty z dobrymi uczynkami można nabyć przed kościołem. Dzieci przychodzą z lampionami.
 3. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie Pań z Żywego Różańca.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 1630. Młodzież I klasy gimnazjum zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 1800. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobót i objazd chorych od godz. 800 według comiesięcznej listy.
 5. W przyszły poniedziałek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na mszy św. o godz. 1800 dzieciom I komunijnym zostaną poświęcone medaliki. Rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy.
 6. W salce przy kościele i Biurze parafialnym można nabywać Świece „Caritas” duże za 12 zł i małe za 6 zł. Można również zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Parafialny zespól Caritas zwraca się do parafian o pomoc w zbiórce darów dla najuboższych. Artykuły spożywcze i słodycze przyjmowane będą codziennie przed wieczorną Mszą św. oraz w niedzielę po każdej Mszy św. w salce przy kościele do 18 grudnia.
 7. W przyszła niedzielę 7 grudnia na Mszy św. o godz. 1300 będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pod chórem jest ustawiony stolik z materiałami informacyjnymi i deklaracjami Duchowej Adopcji, które będzie można składać do skrzynki przez cały najbliższy tydzień.
 8. W przyszła niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.
 9. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 830 spotkanie Panów z Żywego Różańca
 10. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania proszę panie z XI Róży różańcowej p. Felicji Pluta
 11. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki”
 12. Zmarła
  + Elżbieta Betka dawniej zm. na Os. Dąbrowszczaków pogrzeb we wtorek o godz. 1400 na cmentarzu przy kościele

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Dziękuje za wszystkie prace i ofiary na rzecz parafii. Za ofiary na Światowe Dni Młodzieży. Bóg zapłać za złożone dary dla sióstr Karmelitanek za pomoc w ich dostarczeniu. Siostry zapewniają o swojej modlitwie za wszystkich dobrodziejów.
 2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszy św. o godz. 1115 poświęcenie książeczek do I Komunii św. a w środę 26 listopada na wieczornej Mszy św. o godz. 1800 katecheza rodziców dzieci Komunijnych.
 3. W piątek zapraszamy obrońców życia dzieci nienarodzonych na Mszę św. o godz. 1800.
 4. Do naszej parafii w lipcu 2016 roku przyjedzie około 100 młodych ludzi z różnych państw. Rodziny, które chciałyby ugościć w swoich domach młodzież mogą zgłaszać się osobiście u ks. proboszcza.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty do NMP będą tak jak w ubiegłym roku w poniedziałek, środę i sobotę rano o godz. 700 a we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież i dorosłych, aby z Maryją przygotować się na Święta Bożego Narodzenia.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. do sprzątania proszę panie z X Róży różańcowej p. Józefa Dziarska
 7. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Dziękuje za wszystkie prace i ofiary na rzecz parafii. Za uroczystości odpustowe, za udział w Eucharystii, służbie liturgicznej i szafarzom, chórowi Cecylia, Bóg zapłać władzom samorządowym za finansowanie koncertu, za przygotowanie wypieków i Paniom z Żywego Różańca za rozdzielanie. Bóg zapłać za wspólny śpiew pieśni Patriotycznej, dzieciom ze świetlicy środowiskowej za przygotowanie występu niepodległościowego, ofiary na Kościoły Prześladowane i na Caritas parafialną.
 2. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na Światowe dni młodzieży.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Członków i sympatyków Akcji Katolickiej w Domu AK przy ul. św. Marcina 7
 4. W przyszła niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszy św. o godz. 1115 poświęcenie książeczek do I Komunii św. a w środę 26 spotkanie rodziców dzieci Komunijnych.
 5. Parafialny Zespól „Caritas” informuje, że w nawie głównej kościoła przy konfesjonale po lewej stronie została zamontowana skarbonka „Podaruj 1,zł miesięcznie dla ubogich”. Polecamy skarbonkę ofiarności naszych parafian.
 6. W piątek zapraszamy młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do Bierzmowania.
 7. W związku z przygotowaniami do Światowych dni młodzieży serdecznie zapraszam młodzież, która chciałaby się włączyć w organizację i podejmowanie młodzieży w naszej parafii w piątek po wieczornej Mszy św.     Do naszej parafii w lipcu 2016 roku przyjedzie około 100 młodych ludzi z różnych państw. Rodziny, które chciałyby ugościć w swoich domach młodzież mogą zgłaszać się osobiście u ks. proboszcza.
 8. W piątek po wieczornej Mszy św. do sprzątania proszę panie z IX Róży różańcowej p. Danuty Wielickiej
 9. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano.
 10. Zmarli: +Urszula Liberkowska Swarzędz Os. Zygmunta III Wazy żyła 85 lat.

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
 1. Dziękuje za wszystkie prace i ofiary na rzecz parafii. Dziś ofiary przeznaczone są na remont w naszej parafii.
 2. Dziś przeżywamy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek. Na stoliku umieszczone są ulotki informujące o prześladowaniach.
 3. POAK zaprasza dziś na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznej i występ dzieci o godz. 1600 w Domu AK przy ul. Św. Marcina. Po zakończeniu kawa, herbata i świętomarcińskie rogale.
 4. We wtorek 11 listopada święto parafialne św. Marcina Bpa Suma odpustowa o godz. 1230 Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. kan. Adam Kosmała proboszcz z Kotłowa w diecezji kaliskiej. Jest to święto Odzyskania Niepodległości, dlatego też o godz. 1200 gromadzimy się na rynku, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne, po czym przejdziemy do kościoła na Mszę św. Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu artystów poznańskich. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Podtrzymując tradycję św. Marcina Bpa proszę o przygotowanie wypieków i przyniesienie ich w dniu odpustu na salkę przy kościele do godz. 1000. 11 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 1800.
 5. W przyszła niedzielę przed kościołem zbierane są ofiary na Światowe dni młodzieży.
 6. Wzorem lat ubiegłych pragniemy pomóc Siostrom Karmelitankom w Poznaniu przez zbiórkę darów i płodów rolnych. Można składać je u sołtysów na wioskach i od poniedziałku w zakrystii.
 7. Przed kościołem do nabycia nowy nr Przewodnika Katolickiego, L`Osservatore Romano
 8. W piątek zapraszamy młodzież klasy II gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania.
 9. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania proszę panie z VIII Róży różańcowej p. Bożeny Chałupka
 10. Zmarli:
  + Janina Kostrzewa zm. Swarzędz ul Grunwaldzka żyła lat 90
  + Elżbieta Wesołowska Swarzędz ul. Rutkowskiego żyła lat 66 Msza św. w poniedziałek o godz. 1130 pogrzeb o godz. 1330 na cmentarzu na Miłostowie

Ks. Aleksander Brzeziński
proboszcz

 
Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon : 278091

Biuletyny

Facebook